O záchranu až do posledního kola: Slavia se Slováckem remizovala | SK Slavia Praha

O záchranu až do posledního kola: Slavia se Slováckem remizovala

1:1
(0:0)
29. kolo, 25. 5. 2014, Eden Arena
SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko
Branky: <b>Branky:</b> 71. Gecov - 85. Trousil. <b>ŽK:</b> Trousil (SLO). <b>Diváci:</b> 4 533. <b>Rozhodčí:</b> Paták – Moláček, Jiřík
EDEN/SYNOT TIP ARENA - Slavia se v letošním ligovém ročníku představila na domácím trávníku naposledy a sešívaní věděli, že pokud se chtějí zachránit a jet na Bazaly v klidu, musí dnes svého soupeře ze Slovácka porazit. To se bohužel nepovedlo, Slavia remizovala se Slováckem 1:1.
Do základní sestavy domácích se vrátil záložník Damien Boudjemaa, a byl to právě on, který stál ve 13. minutě na začátku první velké šance, když šikovně našel za obranou Gecova, ten ale sám proti brankáři trefil pouze gólmana Heču.

Pět minut před koncem prvního poločasu zůstal na trávníku ležet faulovaný Tomáš Necid a nebylo jasné, zda se ještě do hry podívá. Slávistický útočník se však nejen vrátil na trávník, ale téměř vzápětí se dostal do další velké šance prvního poločasu. Jeho střela zpoza vápna také mířila jen do brankáře Heči.

Těsně před koncem prvního poločasu se ještě do šance dostali hosté, Kerbr ale mířil zblízka jen těsně vedle levé tyče Černého branky, a tak se šlo za bezbrankového stavu do kabin.

Druhý poločas nezačal pro domácí šťastně, pár minut po jeho začátku zůstal na trávníku ležet kapitán Karel Piták a musel být vystřídán. Na hřišti ho nahradil Martin Juhar a hned se pokusil společně s Boudjemou změnit skóre, to se mu ale nepodařilo.

Na další velkou šanci Slavie se čekalo do 56. minuty a byl u ní stejně jako v prvním poločase Marcel Gecov. Ten se společně s Necidem prosmýkl za obranu Slovácka a pokoušel se přelobovat brankáře, míč však skončil nad brankou.

Brankář Slovácka Heča jako by měl pro slávisty dnes zvláštní přitažlivost, v 60. minutě si
Necid narazil s Boudjemou a opět ve velké šanci trefil jen Heču. Vzápětí se dostalo do šance Slovácko, když Petr našel ve vápně volného Kerbra, jehož střelu zblokoval Dostál na roh, po kterém Šumulikoski hlavičkoval do Černého.

V 71. minutě se slávisté konečně dočkali. Marcel Gecov se potřetí v zápase dostal do velké šance a tentokrát ji neprováhal a po přihrávce Milana Nitrianského tvrdou střelou překonal Heču.

Utkání už vypadalo pro Slavii nadějně, o tři body ji ale pět minut před koncem řádné hrací doby obral svým gólem na 1:1 Jan Trousil. I když se sešívaní snažili ještě svého soupeře zatlačit, další branka už v utkání nepadla.

Slavia tak remizovala se Slováckem 1:1 a o definitivní záchranu v první lize bude hrát v sobotu 31. května od 18:00 na Bazalech s Baníkem Ostrava.