Juniorka prohrála v Hradci Králové 0:1 gólem z 81. minuty | SK Slavia Praha

Juniorka prohrála v Hradci Králové 0:1 gólem z 81. minuty

1:0
(0:0)
27. kolo, 17. 3. 2014
FC Hradec Králové - SK Slavia Praha
Branky: Branka: 81. Dvořák. ŽK: 50. Hovorka (HKR), 72. Vobejda (HKR) – 63. Prošek (SLA). Rozhodčí: Ochotnický – Arnošt, Šob.
PRAHA/EDEN – Slávistická juniorka podlehla na východě Čech Hradci Králové nejtěsnějším rozdílem 0:1. O jedinou branku utkání se devět minut před koncem postaral Pavel Dvořák.
V sestavě juniorky se tentokrát z A-týmu objevili Martin Dostál, Tomáš Souček, Václav Prošek nebo Joseph Mensah. Po čtvrthodině hry se do velké šance dostal Marek Červenka. Náš útočník utekl po levé straně hřiště, ale připraveného Lindra v brance domácích nepřekonal.

Pět minut poté zahrozili domácí, ale po centru Zeleného hlavičkoval Kraják těsně nad branku. Ve 34. minutě to byl tentýž hráč domácích, který nedokázal překonat brankáře Řeháka, stejně jako chvilku před tím vyrazil náš gólman nebezpečnou střelu Sixty.

Mohlo platit otřepané nedáš – dostaneš, to by ale nesměl Lindr zneškodnit povedený lob aktivního Mensaha. A když ani šest minut před poločasem nedokázal branku vstřelit domácí Dvořák, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Osm minut po přestávce dal o sobě opět vědět Joseph Mensah, který skvěle vystihl rozehrávku soupeře. Jeho nabídku před branku ale před slávisty zneškodnil domácí Krčál. Minutu nato opět hrozil před Řehákem Dvořák, opět vyšel střelecky naprázdno.

V 58. minutě se k nebezpečné střele po rohovém kopu dostal Martin Dostál, jeho pokus k levé tyči ale gólem neskončil.

Závěr utkání patřil Hradci Králové. Nejprve zahrozila dvojice Bláha – Kopřiva, následně se dvakrát v nebezpečné situaci octl Dvořák, ale pro něj dnes byla branka snad zakletá. Do šancí Hradce vložil svou povedenou střelu Tomáš Frejlach, ale pokus šel těsně levé tyče.

Rozhodující branka padla devět minut před konce. Už to vypadalo, že se domácí Dvořák kýženého gólu nedočká, ale poté, co dostal ideální centr, tak z výborné pozice otevřel a zároveň uzavřel skóre utkání.

I přes závěrečný obrovský tlak v nastavení sešívaní branku nevstřelili a z Hradce Králové jedou bez bodu. Za týden v pondělí přivítá Slavia doma od 14:00 Sigmu Olomouc.