Slavia z Brna body neveze, prohrála 0:2 | SK Slavia Praha

2:0
(1:0)
28. kolo, 11. 5. 2014
FC Zbrojovka Brno - SK Slavia Praha
Branky: Branky: 11. Šisler, 72.Kroupa. ŽK: Košťál, Šisler – Neves, Boudjemaa. Diváci: 2066. Rozhodčí: PKrálovec – Wilczek, Urban.
BRNO/MĚSTSKÝ STADION - Slavia v utkání na jihu Moravy nenavázala na výkon proti Příbrami a prohrála v Brně po nedobrém výkonu 0:2.
Slavia se v utkání musela obejít bez útočníka Tomáše Necida, kterého na poslední chvíli vyřadilo lehké zranění kotníku. Na lavičce už byl naopak nachystán uzdravený Damien Boudjemaa.

Do samotného zápasu vstoupili na poloprázdném stadionu lépe domácí. Hned ve třetí minutě se z levé strany dostal do vápna Keresteš, jeho střelu vyrazil Černý před sebe a včasným skluzem ji z vápna dostal Neves. Akce pokračovala střeleckým pokusem Paška z pravé strany, domácí záložník mířil těsně vedle levé tyče.

Skóre otevřeli v 11. minutě jihomoravané, konkrétně Jan Šisler. Z pravé strany střílel Skalák, míč vyrazil Černý k nepokrytému Šislerovi a ten vstřelil úvodní gól zápasu. Slávisté se v první půli nemohli dostat k vápnu soupeře. Do zakončení se dostali Nitrianský, Vošahlík, Škoda nebo Smejkal. S většinou pokusů si ale domácí obrana poradila, nebo je sešívaní poslali mimo tři tyče.

Po necelé půlhodině hry opět zahrozili domácí, když se po centru Keresteše dostal k hlavičce Pašek, jeho pokus ale mířil nad branku. Před poločasovou přestávkou si domácí vytvořili nepříjemný tlak, který korunovali samostatným únikem Hyčky, kterého ale stihl zastavit Milan Škoda.

Do druhé půle vstoupili slávisté mnohem lépe a v úvodu poločasu byli lepším týmem. V 52. minutě prodloužil dlouhý Nevesův aut Škoda k Nitrianskému, jehož dobrou střelu tečovala obrana těsně nad branku. Sešívaní se v této pasáži dostal k dobré kombinaci, další šance ale nepřicházely. Do hry se postupně dostali uzdravení Boudjemaa, Dobrotka a také Zmrhal.

Další gól bohužel vstřelilo opět Brno. Po centru z levé strany se v 72. trefil Kroupa, který byl v tu chvíli na hřišti pouze několik okamžiků. V 77. minutě rozhodčí Královec utkání přerušil kvůli vulgárnímu pokřikování fanoušků.

Hrát se začalo až těsně před 90. minutou, a tak nebylo divu, že hlavní rozhodčí nastavil druhý poločas o 15 minut. Sešívaní se pokusili se stavem utkání ještě něco udělat, jeden z pokusů ale skočil zraněním Michala Smejkala, který chtěl ve vápně odhlavičkovat míč. Slávistický obránce musel být odveden do kabiny a Slavia tak utkání dohrála v deseti.

Slávisté si z Brna nevezou žádné body. V dalším domácím střetnutí přivítají Slovácko. Utkání se hraje v neděli 25. května od 18 hodin.