V zápase několika zranění prohrála Slavia v Boleslavi 1:2 | SK Slavia Praha

V zápase několika zranění prohrála Slavia v Boleslavi 1:2

2:1
(2:1)
6. kolo, 30. 8. 2014, Městský stadion, Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 39. Ščuk, 45. Navrátil – 7. Škoda.<br> <b>ŽK:</b> Navrátil, Šisler, Bartl, Rosa, Gecov, Dostál, Piták, Balaj,Vukadinovič <br> <b>Rozhodčí:</b> Franěk – Urban, Hájek
MLADÁ BOLESLAV/MĚSTSKÝ STADION - Slavia prohrála i přes bojovný výkon v Boleslavi 1:2, když domácí otočili skóre po úvodní Brance Milana Škody. Trenér Beránek musel už do poločasu dvakrát střídat, když kvůli zranění opustili hřiště Nitrianský a Škoda.
Trenér Beránek musel oproti vítěznému utkání s Plzní sáhnout do sestavy. Kvůli čtyřem žlutým kartám chyběl Aldo Baéz, viróza nepustila do zápasu Martina Juhara a svalové problémy Damiena Boudjemu. Na levém kraji obrany tak nezvykle zaskakoval Martin Dobrotka, trojici záložníků tvořili Vukadinovič, Černý a Petr.

V této sestavě ale sešívaní vydrželi pouhých 25 minut. Poté musel zraněného Škodu nahradit Balaj, v samém závěru první půle pak místo Nitrianského naskočil do zápasu Martin Dostál. Nitrianského vyřadilo ze zápasu zranění postranního kolenního vazu, Škodu problémy s lýtkovým svalem.

Ještě před svým střídáním ale stačil Škoda otevřít skóre zápasu. V sedmé minutě využil zaváhání Rosy, který poslal nedůraznou malou domů, a obloučkem přes padajícího Hrušku poslal Slavii do vedení.

Domácí ale ještě do přestávky skóre zápasu otočili. Ve 22. minutě ještě pomohl Hrubešovi proti Navrátilově hlavičce dobře postavený Gecov a o pět minut později vyrazil náš gólman Skalákův pokus z přímého kopu, ve 39. minutě už ale bylo vyrovnáno. Zblokovaná střela se odrazila na velké vápno k Jasminu Ščukovi, ten si míč posunul na střed a střelou k levé tyči překonal Hrubeše. V poslední minutě první půle pak po závaru před naší brankou otočil skóre Jakub Navrátil.

Hned v úvodu druhé půle mohl vyrovnat Martin Latka, který po centru z přímého kopu překonal Hrušku, radost našeho kapitána ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Ofsajd zastavil Latku i po dalším přímém kopu, kdy se náš kapitán dostával k nebezpečné hlavičce.

V 61. minutě využil trenér Beránek poslední možnost střídání, když Karel Piták nahradil Jakuba Petra, kterého trápily žaludeční potíže, a o pár minut později to vypadalo, že bude Slavia dohrávat v deseti. Po jednom ze vzdušných soubojů špatně došlápl Jiří Bílek a s bolestivou grimasou byl odnesen na nosítkách. Po pár minutách se sice na hřiště s ovázaným kotníkem vrátil, zbytek zápasu ale dohrával na hrotu útoku a v obraně za něj zaskočil Marcel Gecov.

Slávisté bojovali do posledního dechu, Bílek i Zmrhal dohrávali s bolestmi, k vyrovnávací brance to ale nevedlo. Na druhé straně mohl definitivně rozhodnout po jednom z protiútoků Skalák, z ideální pozice ale pálil nad Hrubešovu branku.

Slavia tak v zápase plném zranění podlehla v Boleslavi 1:2. Ve středu čeká sešívané Pohár FAČR na Žižkově (výkop v 17 hodin) a trenér Beránek bude mít plnou hlavu starostí, jak poskládat sestavu svého týmu.