• Výška / 186 cm
  • Váha / 78 kg
  • Datum narození / 9. 1. 2000 (24 let)
  • Národnost / Švédsko

Aiham Ousou začínal s fotbalem v mládežnických klubech Angered FC a Angered MBIK. Před startem sezony 2016/17 se přesunul do Västra Frölunda IF hrající třetí nejvyšší soutěž. Za jedenáct utkání skóroval třikrát a zaujal trenéry BK Häcken Academy, kde v červenci 2018 podepsal s prvním týmem Häckenu profesionální smlouvu.

Trenéři byl s jeho výkonností spokojeni, šanci zahrát si nejvyšší Allsvenskan ale Ousou navzdory prodloužení kontraktu o čtyři roky nedostal. Během léta 2020 byl zapůjčen do AFC Eskilstuny hrající Superettan, druhou nejvyšší švédskou soutěž. V ní debutoval 23. srpna při remíze 1:1 s Trelleborgs FF.

186 centimetrů vysoký stoper, který je schopný hrát i na krajích obrany, byl i pevnou součástí švédských mládežnických reprezentací. Prošel národním týmem U-19 a v U-21 nově navléká kapitánskou pásku. Naposledy 8. června dovedl "Tre Kronor" k výhře 6:0 nad Lucemburskem v rámci kvalifikace o ME hráčů do 21 let v roce 2023.

V lednu 2021 Ousou odešel na hostování do GAIS Göteborg, za který v dosavadním průběhu Superettan odehrál devět utkání. V létě si kapitána švédské reprezentace do jednadvaceti let vyhlédla Slavia, v Edenu podepsal smlouvu do roku 2026.

V sešívaném debutoval na půdě Karviné při remíze 3:3. Od té doby se stal součástí základní sestavy Slavie a s Tarasem Kačarabou vytvořili na podzim pevnou stoperskou dvojici, která se výrazně podílela na 724 minut dlouhé sérii Aleše Mandouse bez inkasované branky. Premiérovou sezonu uzavřel Aiham Ousou jako třetí nejvytěžovanější hráč Slavie, odehrál 3149 minut.

Také ve své druhé sezoně v sešívaném je švédský stoper důležitým článkem červenobílé defenzivy. Útoky soupeře odráží v tuzemské i v Konferenční lize a v listopadu minulého roku si odbyl také premiérový start za švédskou seniorskou reprezentaci při výhře 2:0 nad Alžírskem.