• Výška / 182 cm
  • Váha / 75 kg
  • Datum narození / 4. 7. 1993 (30 let)
  • Národnost / Česká

Petr Hronek s fotbalem začínal v SK Dolní Chabry, kde ho trénoval jeho otec. Následně prošel mládežnickou akademií Sparty. V roce 2013 přestoupil do Jablonce, za který 12. srpna absolvoval svůj premiérový start v nejvyšší soutěži na hřišti Baníku Ostrava (4:0), nastoupil v závěru duelu na sedm minut. Další start v severočeském klubu ale nikdy nepřidal. Výrazně na sebe upozornil při hostování ve Vlašimi, kde si ho vyhlédla Příbram, v rozletu mu ale zabránilo nepříjemné zranění oka. V lednu roku 2016 středový záložník zakotvil v Jihlavě, proti Slovácku v lize poprvé skóroval a do konce ročníku 2015/16 přidal dalších pět přesných tref.

O dva roky později přestoupil do Zlína, za který si v ročníku 2018/19 zahrál i Evropskou ligu. Poslední čtyři sezony patřil 182 centimetrů vysoký záložník k oporám Bohemians, kterým v loňském ročníku pomohl udržet prvoligovou příslušnost. S bilancí 7+2 byl druhým nejlepším střelcem Klokanů. V probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY se ofenzivní univerzál trefil dvakrát a navrch přidal tři gólové přihrávky. V nejvyšší soutěži odehrál Hronek 180 zápasů, vstřelil 31 branek a na dalších čtrnáct přihrál.

První soutěžní start v sešívaném si pracovitý záložník připsal při vítězství 2:0 na nově otevřeném stadionu v Pardubicích. Od tohoto zápasu pravidelně sbírá minuty a v jarní části sezony se tak stává důležitým článkem záložní řady.