Zápas Zbrojovka Brno - Slavia

1:2
(1:2)
5., so 16.8.2014
5., so 16.8.2014
Zbrojovka Brno - Slavia
K dalšímu zápasu v rámci celostátní dorostenecké ligy zajížděla naše 19 na horkou půdu do Brna. Vstup do tohoto utkání se našim dorostencům povedl náramně, ve 2. minutě napřáhl z trestného kopu Michal Pecháček a síť domácích se třepetala poprvé. Za další tři minuty mohlo být skóre výraznější, ale Batkův gól po parádní kombinaci hned několika našich hráčů nebyl uznán pro údajný ofsajd a další povedená akce skončila pár minut na to po střele Lukáše Batky na tyči brněnských. Potom však převzala iniciativu Zbrojovka a naši kluci zbytečně ustupovali a umožňovali soupeři se více zabydlet na naší obranné polovině. Sérií standardních situací si domácí vytvořili určitý tlak, který ve 20. minutě přetavili ve vyrovnávací gól po povedené standardce.

Po tomto gólu se hrál oboustranně vyrovnaný zápas od vápna k vápnu plný osobních soubojů s řadou nevynucených chyb a nepřesností. Před odchodem do kabin se našim klukům povedl rychlý protiútok a v jeho závěru vyzval velmi chytrou kolmicí Ondra Kocourek ke steči Lukáše Batku, který se nemýlil a poslal sešívané do vedení. V druhém poločase se pokračovalo v hodně bojovném duchu, ale dalších vstřelených branek ve skóre i přes několik příležitostí na obou stranách nepřibylo.

Komentář trenéra Martina Poustky: „Hráči podali disciplinovaný týmový výkon a díky lepší potenci v koncovce jsme získaly 3 body. Brno nám nedalo ani metr zadarmo a hrálo s velkým nadšením a chutí. Ve hře máme stále co zlepšovat ve všech směrech, ale na druhou stranu je určitý progres především v taktice již patrný. Kluci se chtějí zlepšovat, jsou pracovití a to je ten vůbec nejdůležitější a základní předpoklad k dosažení nastavených cílů v jejich tréninkovém procesu.“
1:2

Detaily utkání

Statistiky
Branky Slavie: Pecháček, Batka

Aktuálně

Youth League: Z Interu i přes bojovný výkon bez bodu

17.09.2019
Sešívaní mladíci nastoupili v prvním kole Youth League na hřišti silného Interu. V prvním poločase se slávistům dařilo s domácími držet krok, hráči italského celku však nakonec slaví výhru 4:0.

Proběhl nábor do mládežnické akademie

12.09.2019
V úterý 10. září a ve středu 11. září se uskutečnil nábor do slávistické mládežnické akademie.

Informace o zápase UEFA Youth League v Miláně

12.09.2019
Chystáte se na cestu do Itálie, podpořit sešívané v prvním zápasu základní skupiny Ligy mistrů proti Interu Milán? Přijďte se podívat i na zápas U19 v Juniorské lize UEFA.

Další články