Zápas Slavia - Hradec Králové

3:1
(1:1)
15., so 18.10.2014
15., so 18.10.2014
Slavia - Hradec Králové
Komentář trenéra Martina Poustky: V dalším utkání přivítala slávistická U19 soupeře z Hradce Králové. Pohled na tabulku možná vedl k tomu, že to bude pro slávistické mladíky jednoduché utkání, hradečtí totiž v rozehranné soutěži dosud na hříštích svých soupeřů nezískali ani bod. Opak byl však pravdou. Naše devatenáctka nastoupila bez řady hráčů, ať už z důvodu zranění nebo nemoci, a tým tak museli doplnit hráči z U18, na což se ovšem nemůžeme vymlouvat.

V průběhu prvního poločasu tahali sešívaní za kratší konec a s velmi dobře hrajícím Hradcem měli veliké problémy. I přesto šli naši kluci ve 41. minutě do vedení po výborně sehraném rychlém protiútoku a parádní koncovce Tomáše Valenty. Do poločasu však hosté srovnali krok díky naprosto zbytečnému pokutovému kopu, ten sice ještě Martin Otáhal vyrazil, na následnou dorážku byl ale bezmocný.

Do druhého poločasu jako by nastoupilo za Slavii úplně jiné mužstvo, které se snažilo praktikovat kombinační fotbal, na jaký jsou slávističtí fanoušci zvyklí. Hráči se chovali aktivněji, snažili se plnit taktické pokyny, disciplinovaně pracovali v obranné fázi, kvalitně řešili tu útočnou a začali přicházet gólové příležitosti a góly samotné. Nejprve v 55. minutě po pěkné kombinaci na pravé straně prostřelil brankáře Hradce Lukáš Veselý a později v 74. minutě po podobné kombinaci zleva zakončoval Michal Pecháček.

Tento souboj mi připomněl naše utkání v Jihlavě. Slavia hrála fotbal a Jihlava dávala góly, tentokrát to bylo v obráceném gardu. Hradečtí hráli opravdu sympaticky a kvalitně především v ofenzívě, kterou podpořili velmi povedenými individuálními výkony. Po první půli jsme klidně mohli prohrávat 2:4 a druhá půle by pro nás pak s dobře hrajícím soupeřem byla hodně složitá. Jen dobře chytající Martin Otáhal a štěstí, které při nás ten den stálo, nám pomohlo se do utkání vrátit. První poločas byl z naší strany naprosto katastrofální a nefungovalo prakticky nic. Druhý poločas byl absolutně o něčem jiném a kluci ukázali, že fotbal hrát umí. Fotbal se ale musí hrát po celou dobu a naši kluci si musí neustále uvědomovat, jaký dres nosí na prsou a že v návaznosti na tento závazek nejde nikdy v ničem polevovat, podceňovat kohokoliv. Musí se držet taktických pokynů i herní disciplíny a bojovat s nadšením a v plném nasazení až do konce svých sil.
3:1

Sestavy

Slavia

Otáhal, Žárský, Routek, Broukal, Pelyak, Veselý (72. Čermák), Kocourek (85. Schulz), Pecháček, Valenta, Písačka (46. Čapek), Batka

Detaily utkání

Statistiky
Branky: 41. Valenta, 55. Veselý, 74. Pecháček – 45. soupeř

Fotogalerie

Aktuálně

Dorostenci si vyzkoušeli fotbal poslepu

07.02.2020
Dorostenecké kategorie a B-tým si na soustředění v Nymburce vyzkoušeli, jaké je to hrát fotbal poslepu.

Trenéři z akademie vzpomínají na Tomáše Součka

03.02.2020
Tomáš Souček vzpomínal na své začátky ve Slavii a na své první trenéry. Jak na něj vzpomínají právě první trenéři z mládeže Milan Titěra a Petr Karoch?

Trenéři dorostu hodnotí zimní přípravu

23.01.2020
Týmy dorostenecké kategorie U19, U17 a U16 absolvovali v lednu soustředění v Nymburce. Nyní pokračují v tréninku a chystají se na přípravná utkání. Jak zimní přípravu a očekávání do jara hodnotili trenéři?

Další články