Zápas Slavia - Hradec Králové

3:1
(1:1)
15., so 18.10.2014
15., so 18.10.2014
Slavia - Hradec Králové
Komentář trenéra Martina Poustky: V dalším utkání přivítala slávistická U19 soupeře z Hradce Králové. Pohled na tabulku možná vedl k tomu, že to bude pro slávistické mladíky jednoduché utkání, hradečtí totiž v rozehranné soutěži dosud na hříštích svých soupeřů nezískali ani bod. Opak byl však pravdou. Naše devatenáctka nastoupila bez řady hráčů, ať už z důvodu zranění nebo nemoci, a tým tak museli doplnit hráči z U18, na což se ovšem nemůžeme vymlouvat.

V průběhu prvního poločasu tahali sešívaní za kratší konec a s velmi dobře hrajícím Hradcem měli veliké problémy. I přesto šli naši kluci ve 41. minutě do vedení po výborně sehraném rychlém protiútoku a parádní koncovce Tomáše Valenty. Do poločasu však hosté srovnali krok díky naprosto zbytečnému pokutovému kopu, ten sice ještě Martin Otáhal vyrazil, na následnou dorážku byl ale bezmocný.

Do druhého poločasu jako by nastoupilo za Slavii úplně jiné mužstvo, které se snažilo praktikovat kombinační fotbal, na jaký jsou slávističtí fanoušci zvyklí. Hráči se chovali aktivněji, snažili se plnit taktické pokyny, disciplinovaně pracovali v obranné fázi, kvalitně řešili tu útočnou a začali přicházet gólové příležitosti a góly samotné. Nejprve v 55. minutě po pěkné kombinaci na pravé straně prostřelil brankáře Hradce Lukáš Veselý a později v 74. minutě po podobné kombinaci zleva zakončoval Michal Pecháček.

Tento souboj mi připomněl naše utkání v Jihlavě. Slavia hrála fotbal a Jihlava dávala góly, tentokrát to bylo v obráceném gardu. Hradečtí hráli opravdu sympaticky a kvalitně především v ofenzívě, kterou podpořili velmi povedenými individuálními výkony. Po první půli jsme klidně mohli prohrávat 2:4 a druhá půle by pro nás pak s dobře hrajícím soupeřem byla hodně složitá. Jen dobře chytající Martin Otáhal a štěstí, které při nás ten den stálo, nám pomohlo se do utkání vrátit. První poločas byl z naší strany naprosto katastrofální a nefungovalo prakticky nic. Druhý poločas byl absolutně o něčem jiném a kluci ukázali, že fotbal hrát umí. Fotbal se ale musí hrát po celou dobu a naši kluci si musí neustále uvědomovat, jaký dres nosí na prsou a že v návaznosti na tento závazek nejde nikdy v ničem polevovat, podceňovat kohokoliv. Musí se držet taktických pokynů i herní disciplíny a bojovat s nadšením a v plném nasazení až do konce svých sil.
3:1

Sestavy

Slavia

Otáhal, Žárský, Routek, Broukal, Pelyak, Veselý (72. Čermák), Kocourek (85. Schulz), Pecháček, Valenta, Písačka (46. Čapek), Batka

Detaily utkání

Statistiky
Branky: 41. Valenta, 55. Veselý, 74. Pecháček – 45. soupeř

Fotogalerie

Aktuálně

Youth League: Z Interu i přes bojovný výkon bez bodu

17.09.2019
Sešívaní mladíci nastoupili v prvním kole Youth League na hřišti silného Interu. V prvním poločase se slávistům dařilo s domácími držet krok, hráči italského celku však nakonec slaví výhru 4:0.

Proběhl nábor do mládežnické akademie

12.09.2019
V úterý 10. září a ve středu 11. září se uskutečnil nábor do slávistické mládežnické akademie.

Informace o zápase UEFA Youth League v Miláně

12.09.2019
Chystáte se na cestu do Itálie, podpořit sešívané v prvním zápasu základní skupiny Ligy mistrů proti Interu Milán? Přijďte se podívat i na zápas U19 v Juniorské lize UEFA.

Další články