Zápas Slavia - Příbram

1:2pen
1., ne 17.8.2014
1., ne 17.8.2014
Slavia - Příbram
Komentář trenéra Miroslava Jíry: Nedělní odpoledne nás čekalo na Xaverově 1 mistrovské utkání s týmem Příbrami, který jsme dokázali minulý týden v rámci turnaje MVM porazit 7:1, a dalo se čekat, že přijede daleko lépe motivačně připravený tým s cílem nám tuto porážku vrátit. Hosté se zásluhou Rataje dostali již ve 4. minutě do vedení a opakovala se stejná situace z minulého týdne, kdy jsme také prohrávali. Kluci znovu zareagovali výborně a hned o dvě minuty později zacentroval po výborné individuální akci útočník Novák a další útočník Kovář šťastnou střelou srovnal na 1:1. Kluci si zřejmě mysleli, že obrat v zápase přijde sám, protože jsme vůbec nehráli náš fotbal, kterým jsme se prezentovali po celou letní přípravu. Byl to zápas plný osobních soubojů, ale postrádal fotbalovou kvalitu, kterou jsem zejména od našich hráčů očekával. Řada hráčů zůstala svými individuálními výkony daleko za hranicemi svých možností, a proto byl náš týmový výkon zcela logicky málo kvalitní.

Mrzí mě, že když už jsme si dobré střelecké příležitosti vypracovali, tak jsme v koncovce byli velmi lehkovážní a nedůrazní. Zejména šance Krále, Žežulky či Nováka se dali vyřešit určitě lépe. Zápas skončil remízou 1:1 a na závěr hráči zahrávali pokutové kopy, ve kterých byla úspěšnější Příbram a připsala si tak za penalty bod. Dnes nám vázla součinnost mezi jednotlivými řadami a hráli jsme málo kombinačně, proto doufám, že druhé mistrovské utkání v Liberci odehrajeme daleko lépe. Hráči si musí uvědomit, že fotbal je hodně o hlavě a že jen maximální koncentrace bez podcenění soupeře je úspěšnou cestou. Příbrami gratuluji ke zlepšenému výkonu oproti minulému týdnu a bodový úspěch si hosté zcela zasloužili.
1:2pen

Sestavy

Slavia

Přibyl (57. Levíček), Pek(63. Kaník), Vyskočil, Stropek, Pardubský, Král, Souček (63. Lauricella), Žežulka (57. Diviš), Kovařík(41. Havrda), Krejdl, Novák

Detaily utkání

Statistiky
Slavia U17 – 1. FK Příbram 1:1 (4:5 pen.) Branka Slavie: 6. Kovařík

Aktuálně

U19: Sešívaní hrají o postup v Dortmundu

dnes
Od 16:00 čeká dorostence Slavie rozhodujíc utkání postup do jarní části UEFA Youth League.

U19 jediný bod od postupu v mládežnické Lize mistrů

včera
Díky skvělému týmovému výkonu a hattricku Joaa Felipeho porazila Slavia v 5. kole UEFA Youth League obávaný Inter Milán vysoko 4:1. Od postupu ze skupiny tak sešívané dělí jediný bod.

Informace k zápasu UEFA Youth League v Dortmundu

05.12.2019
Chystáte se na cestu do Dortmundu na poslední zápas sešívaných v Lize mistrů? Přijďte podpořit i tým U19, který je v mládežnické Lize mistrů jediný bod od postupu ze skupiny.

Další články