Zápas Slavia - Příbram

1:2pen
1., ne 17.8.2014
1., ne 17.8.2014
Slavia - Příbram
Komentář trenéra Miroslava Jíry: Nedělní odpoledne nás čekalo na Xaverově 1 mistrovské utkání s týmem Příbrami, který jsme dokázali minulý týden v rámci turnaje MVM porazit 7:1, a dalo se čekat, že přijede daleko lépe motivačně připravený tým s cílem nám tuto porážku vrátit. Hosté se zásluhou Rataje dostali již ve 4. minutě do vedení a opakovala se stejná situace z minulého týdne, kdy jsme také prohrávali. Kluci znovu zareagovali výborně a hned o dvě minuty později zacentroval po výborné individuální akci útočník Novák a další útočník Kovář šťastnou střelou srovnal na 1:1. Kluci si zřejmě mysleli, že obrat v zápase přijde sám, protože jsme vůbec nehráli náš fotbal, kterým jsme se prezentovali po celou letní přípravu. Byl to zápas plný osobních soubojů, ale postrádal fotbalovou kvalitu, kterou jsem zejména od našich hráčů očekával. Řada hráčů zůstala svými individuálními výkony daleko za hranicemi svých možností, a proto byl náš týmový výkon zcela logicky málo kvalitní.

Mrzí mě, že když už jsme si dobré střelecké příležitosti vypracovali, tak jsme v koncovce byli velmi lehkovážní a nedůrazní. Zejména šance Krále, Žežulky či Nováka se dali vyřešit určitě lépe. Zápas skončil remízou 1:1 a na závěr hráči zahrávali pokutové kopy, ve kterých byla úspěšnější Příbram a připsala si tak za penalty bod. Dnes nám vázla součinnost mezi jednotlivými řadami a hráli jsme málo kombinačně, proto doufám, že druhé mistrovské utkání v Liberci odehrajeme daleko lépe. Hráči si musí uvědomit, že fotbal je hodně o hlavě a že jen maximální koncentrace bez podcenění soupeře je úspěšnou cestou. Příbrami gratuluji ke zlepšenému výkonu oproti minulému týdnu a bodový úspěch si hosté zcela zasloužili.
1:2pen

Sestavy

Slavia

Přibyl (57. Levíček), Pek(63. Kaník), Vyskočil, Stropek, Pardubský, Král, Souček (63. Lauricella), Žežulka (57. Diviš), Kovařík(41. Havrda), Krejdl, Novák

Detaily utkání

Statistiky
Slavia U17 – 1. FK Příbram 1:1 (4:5 pen.) Branka Slavie: 6. Kovařík

Aktuálně

Spolupráce s partnerskými kluby

30.06.2020
Mládežnická akademie dále rozvíjí projekt partnerských klubů a spolupráci s nimi.

6. ročník letních fotbalových kempů zahájen

29.06.2020
V neděli 28.6. byl zahájen 6. ročník letních fotbalových kempů. Jedná se o týdenní příměstský fotbalový program pro hráče ročníků 2008 - 2012 a brankáře ročníků 2009 - 2011.

Tomáš Heidenreich novým šéftrenérem mládeže

24.06.2020
Do mládežnické akademie přichází na pozici šéftrenéra mládežnických kategorií Tomáš Heidenreich.

Další články