Zápas Slavia - Teplice

1:0
(1:0)
3., út 2.9.2014
3., út 2.9.2014
Slavia - Teplice
Komentář trenéra Miroslava Jíry: Úterní domácí zápas jsme vzhledem k deštivému počasí odehráli na umělce v Edenu a Teplice se ukázali jako velmi kvalitní tým. Nutno však podotknout, že jsme odehráli zápas zcela rozdílných poločasů.

V 1. poločase jsme na hřišti jednoznačně dominovali a kontrolovali vývoj hry. Soupeře z Teplic jsme za celý poločas pustili k jediné střele na naši branku, jinak jsme obranu hostů dostali pod tlak naším ofenzivním fotbalem. Poměr střel za první poločas 15:1 je toho jasným důkazem. O to větší škoda je, že jsme během úvodních 40 minut z mnoha šancí využili jen tu z 22. minuty, kdy záložník Bucha našel přesnou přihrávkou nabíhajícího útočníka Havrdu, a vedli jsme 1:0. Poté postupně zahazovali šance Novák, Bucha či Pardubský a skóre zápasu se už do konce prvního poločasu bohužel nezměnilo.

Druhý poločas naše hra ztratila kvalitu a začal to být spíše boj, k čemuž přispěl velmi výrazně i rozhodčí Šmakal, který svým trendem změnil hru fotbal ve vzájemnou kopanou hráčů do sebe. K vidění bylo několik ostrých zákroků a pro nás oba trenéry (mám na mysli kolegu z Teplic) je nepochopitelné, že hlavní rozhodčí hráče netrestal žlutými kartami. K rozhodčím se zásadně nevyjadřuji, ale dnes musím udělat výjimku, protože si myslím, že s tímto přístupem rozhodčích technické hráče prostě nemůžeme vychovat!

Nicméně objektivně musím uznat, že nás v průběhu druhého poločasu dostaly Teplice pod tlak a my jsme byli horším týmem. Přesto jsem rád, že jsme tento bojovný zápas nakonec zvládli vítězně a kluky musím pochválit za především vynikající první poločas, kdy jsme hráli kvalitní ofenzivní a kombinační fotbal s velkým množstvím zakončení. První poločas byl zatím jednoznačně naším nejlepším fotbalem v mistrovské části soutěže. A moc bych si přál, aby se klukům na tento poločas podařilo navázat již v dalším mistrovském utkání.
1:0

Sestavy

Slavia

Přibyl, Stropek (56. Pek), Žežulka, Vyskočil (74. Kaník), Pardubský, Král, Souček (70. Diviš), Bucha, Krejdl (50. Sodoma), Novák (61. Kovařík), Havrda

Detaily utkání

Statistiky
Branka: 22 Havrda

Aktuálně

Informace k zápasu UEFA Youth League v Dortmundu

05.12.2019
Chystáte se na cestu do Dortmundu na poslední zápas sešívaných v Lize mistrů? Přijďte podpořit i tým U19, který je v mládežnické Lize mistrů jediný bod od postupu ze skupiny.

Takticky jsme se dobře připravili, říká Martin Hyský

28.11.2019
Po výhře 4:1 nad Interem v UEFA Youth League neskrýval trenér Martin Hyský radost: „Je to tak rozehrané, že samozřejmě chceme postoupit," věří trenér v postup do jarních bojů.

U19: Výhru nad Interem režíroval třígólový Felipe!

27.11.2019
Sešívaní dorostenci porazili v pátém zápase UEFA Youth League Inter Milan 4:1! Hattrickem se v utkání prezentoval Joao Felipe, čtvrtý gól přidal Lukáš Červ!

Další články