Zápas Slavia - Teplice

1:0
(1:0)
3., út 2.9.2014
3., út 2.9.2014
Slavia - Teplice
Komentář trenéra Miroslava Jíry: Úterní domácí zápas jsme vzhledem k deštivému počasí odehráli na umělce v Edenu a Teplice se ukázali jako velmi kvalitní tým. Nutno však podotknout, že jsme odehráli zápas zcela rozdílných poločasů.

V 1. poločase jsme na hřišti jednoznačně dominovali a kontrolovali vývoj hry. Soupeře z Teplic jsme za celý poločas pustili k jediné střele na naši branku, jinak jsme obranu hostů dostali pod tlak naším ofenzivním fotbalem. Poměr střel za první poločas 15:1 je toho jasným důkazem. O to větší škoda je, že jsme během úvodních 40 minut z mnoha šancí využili jen tu z 22. minuty, kdy záložník Bucha našel přesnou přihrávkou nabíhajícího útočníka Havrdu, a vedli jsme 1:0. Poté postupně zahazovali šance Novák, Bucha či Pardubský a skóre zápasu se už do konce prvního poločasu bohužel nezměnilo.

Druhý poločas naše hra ztratila kvalitu a začal to být spíše boj, k čemuž přispěl velmi výrazně i rozhodčí Šmakal, který svým trendem změnil hru fotbal ve vzájemnou kopanou hráčů do sebe. K vidění bylo několik ostrých zákroků a pro nás oba trenéry (mám na mysli kolegu z Teplic) je nepochopitelné, že hlavní rozhodčí hráče netrestal žlutými kartami. K rozhodčím se zásadně nevyjadřuji, ale dnes musím udělat výjimku, protože si myslím, že s tímto přístupem rozhodčích technické hráče prostě nemůžeme vychovat!

Nicméně objektivně musím uznat, že nás v průběhu druhého poločasu dostaly Teplice pod tlak a my jsme byli horším týmem. Přesto jsem rád, že jsme tento bojovný zápas nakonec zvládli vítězně a kluky musím pochválit za především vynikající první poločas, kdy jsme hráli kvalitní ofenzivní a kombinační fotbal s velkým množstvím zakončení. První poločas byl zatím jednoznačně naším nejlepším fotbalem v mistrovské části soutěže. A moc bych si přál, aby se klukům na tento poločas podařilo navázat již v dalším mistrovském utkání.
1:0

Sestavy

Slavia

Přibyl, Stropek (56. Pek), Žežulka, Vyskočil (74. Kaník), Pardubský, Král, Souček (70. Diviš), Bucha, Krejdl (50. Sodoma), Novák (61. Kovařík), Havrda

Detaily utkání

Statistiky
Branka: 22 Havrda

Aktuálně

Spolupráce s partnerskými kluby

30.06.2020
Mládežnická akademie dále rozvíjí projekt partnerských klubů a spolupráci s nimi.

6. ročník letních fotbalových kempů zahájen

29.06.2020
V neděli 28.6. byl zahájen 6. ročník letních fotbalových kempů. Jedná se o týdenní příměstský fotbalový program pro hráče ročníků 2008 - 2012 a brankáře ročníků 2009 - 2011.

Tomáš Heidenreich novým šéftrenérem mládeže

24.06.2020
Do mládežnické akademie přichází na pozici šéftrenéra mládežnických kategorií Tomáš Heidenreich.

Další články