Zápas Slavia - Pardubice

1:2
(1:1)
7. kolo, čt 23.10.2014
7. kolo, čt 23.10.2014
Slavia - Pardubice
Komentář trenéra Miroslava Jíry: Čtvrteční zápas s hostujícími Pardubicemi se nám výsledkově vůbec nevyvedl, nicméně fotbal, s jakým jsme se proti soupeři prezentovali, nás určitě nemusí mrzet. Co nás ale musí mrzet je začátek zápasu, který nám opět nevyšel, a již v 1. minutě jsme inkasovali první branku v zápase. Kluci opět skvěle zareagovali, zachovali chladné hlavy a převzali jasnou iniciativu v zápase. Pardubice vsadily na hluboký blok a bránění výsledku. Nepamatuji si u mládeže za poslední dobu, že by proti nám hrál některý tým takto defenzivně bez snahy chtít hrát fotbal dopředu. My jsme neustále tvořili hru a vytvářeli si nebezpečné situace před brankou soupeře. Z velkého množství našich ofenzivních snah se však v 1. poločase ujala jen akce Lauricelly a Krejdla, kdy ve 13. minutě právě Krejdl obešel brankáře a srovnal na 1:1.

Ve druhém poločase se obrázek hry neměnil, soupeř dál pokračoval ve svém zákopovém způsobu hry a my dál pokračovali v obléhání branky soupeře. Hostující brankář Šmíd však pokračoval ve svém brankářském galapředstavení, které vyvrcholilo neproměněným sólovým nájezdem Krejdla a chycenou penaltou Žežulky zhruba 15 minut před koncem zápasu. Kluci přesto dál útočili a pokračovali v ofenzivním fotbale. Bohužel zhruba 9 minut před koncem jsme nezajistili ojedinělý brejk soupeře a inkasovali podruhé. Závěrečný nápor včetně hlavičky Vyskočila nad branku soupeře k vyrovnání nevedl.

Sehráli jsme jednoznačně nejsmolnější zápas podzimu, ve kterém jsme znovu předvedli náš kombinační a ofenzivní fotbal, bohužel jsme dnes nebyli v pokutovém území soupeře přesní, důrazní či odvážní. Velmi mě mrzí naše dvě velká selhání při brejcích soupeře, ale těší mě, jakým fotbalovým způsobem jsme se prezentovali. Myslím si, že i tento prohraný zápas nám hodně dal a pokud si z něho kluci vezmou, to co mají, tak je to jenom posílí. Kluci, jedeme dál a vždycky jsme s vámi!
1:2

Sestavy

Slavia

Přibyl, Pek (41. Souček), Vyskočil, Žežulka, Pardubský, Král, Bucha, Lauricella, Kovařík (55. Sodoma), Novák, Krejdl

Detaily utkání

Statistiky
Branka Slavie: 13. Krejdl

Aktuálně

Spolupráce s partnerskými kluby

30.06.2020
Mládežnická akademie dále rozvíjí projekt partnerských klubů a spolupráci s nimi.

6. ročník letních fotbalových kempů zahájen

29.06.2020
V neděli 28.6. byl zahájen 6. ročník letních fotbalových kempů. Jedná se o týdenní příměstský fotbalový program pro hráče ročníků 2008 - 2012 a brankáře ročníků 2009 - 2011.

Tomáš Heidenreich novým šéftrenérem mládeže

24.06.2020
Do mládežnické akademie přichází na pozici šéftrenéra mládežnických kategorií Tomáš Heidenreich.

Další články