Zápas Slavia - Sparta

1:1
(1:1)
2. kolo, st 20.8.2014
2. kolo, st 20.8.2014
Slavia - Sparta
Slavia porazila Spartu v penaltovém rozstřelu

Komentář trenéra Ondřeje Jury:
„Ihned ve druhém hracím kole nás čekalo oblíbené derby, ve kterém jsme se poprvé v ročníku představili na domácím hřišti. Hned od prvních minut bylo zřejmé, že k nám zavítal nejkvalitnější soupeř z ligových týmů. Utkání mělo strhující tempo a od prvních minut se hra přelévala z jedné strany na druhou. Po nervózním úvodu, kdy se soupeř dostal po našich individuálních chybách do slibných příležitostí, jsme postupně dostali hru pod kontrolu a vytvořili si několik slibných šancí, ovšem bez brankového efektu. Když už to vypadalo na bezbrankový poločas, vyrobili jsme chybu v rozehrávce a soupeř předvedl ukázkový protiútok, který zakončil na pár doteků brankou.

Ve druhé půli začaly postupně docházet na obou stranách síly, což přineslo do hry spoustu nepřesností. S blížícím se koncem vzrůstal postupně náš nápor, Sparta důsledně bránila a hrozila z rychlých protiútoků, které jsme i se štěstím vždy dokázali vyřešit. V úplném závěru náš tlak gradoval, vytvářeli jsme si šance, nastřelili břevno a v poslední minutě přišlo zasloužené vyrovnání. Po akci z levé strany přišel prudký centr před bránu, který propadl na zadní tyč a stoper Bárta, který se vysunul v posledních minutách na hrot, se trefil do odkryté branky. Prakticky po rozehrávce Sparty rozhodčí ukončil utkání a my jsme šli psychicky povzbuzeni do penaltové loterie. Zde se výborně prezentoval brankář Jaroš, naši hráči byli stoprocentní a tak jsme získali bod navíc.“

1:1

Detaily utkání

Statistiky
Branka Slavie: Bárta Po penaltovém rozstřelu: SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 2:1pp

Aktuálně

Mládežnický gól měsíce září - Adam Pudil

20.10.2020
Vyhlášení mládežnického gólu měsíce září. Vítězem se stává Adam Pudil z kategorie U16.

Mládežnický gól měsíce září - hlasování

06.10.2020
Další kolo ankety MLÁDEŽNICKÝ GÓL MĚSÍCE. Spouštíme hlasování pro gól měsíce září. Hlasovat můžete na Facebooku Slávistická mládež.

Mládežnický gól měsíce srpna - Jan Trédl

29.09.2020
Vyhlášení mládežnického gólu měsíce srpna. Vítězem se stává Jan Trédl z kategorie U17.

Další články