Zápas Příbram - Slavia

1:2pen
9. kolo, so 27.9.2014
9. kolo, so 27.9.2014
Příbram - Slavia
Komentář trenéra Ondřeje Jury: Anglický týden jsme zakončili na půdě soupeře, který doposud neztratil v soutěži ani bod. Proto jsme očekávali náročné utkání plné osobních soubojů. Velkým zklamáním pro nás byla skutečnost, že ačkoliv panovalo celý týden slunečné počasí, sehráli jsme v příbramském areálu, kde jsou dvě travnaté plochy, náš duel na umělém povrchu. Příbram nás nepřekvapila svým stylem hry a ihned od začátku hrála dlouhé nakopávané míče, které pronásledovali vždy výborně fyzicky vybavení hráči soupeře. To nám způsobovalo značné problémy a Příbram si vytvořila hned na začátku několik slibných šancí.

Po chvíli se kluci osmělili a začali hrát svoji kombinační hru, což přineslo hned několik vyložených příležitostí. Soupeř ovšem dvakrát dokázal míč vykopnout z brankové čáry, poté ho zachránila jednou tyč a následně břevno. Ve chvíli, kdy jsme měli utkání pod kontrolou, přišly dvě pohromy za sebou. Nejprve chyba na středu hřiště, která vyústila v rychlý protiútok soupeře, který jsme hasili na poslední chvíli. Rozhodčí nařídil za obranný zákrok přísnou penaltu a soupeř se dostal do vedení. Za dalších pár minut jsme hrubou nedisciplinovaností obdrželi červenou kartu a od 30. minuty jsme dohrávali v deseti hráčích.

Ve druhém poločase jsme se snažili situaci uklidnit, zariskovali jsme hrou na tři obránce, což ve finále přineslo ovoce. Na začátku druhé půle soupeř zahrozil z dvou protiútoků, avšak výborně chytající Jaroš uhájil náš tým od inkasované branky. Poté přišel další sporný zákrok v našem pokutovém území a rozhodčí si byl opět jist pokutovým kopem. Soupeř však přestřelil, což byla zlomová situace v zápase. Kluci převzali iniciativu a začali Příbram přehrávat kombinační hrou ve středu hřiště. 15 minut před koncem jsme se po krásné akci dočkali tíženého vyrovnání. Soupeř odešel fyzicky a my mohli utkání zvrátit, ale neproměnili jsme velké šance a zápas dospěl až do pokutových kopů. Zde vynikl brankář Jaroš, naši střelci byli bezchybní a tak jsme si odvezli cenné dva body. V tomto zápase kluci prokázali obrovský charakter a především za druhý poločas si zaslouží velké uznání.
1:2pen

Detaily utkání

Statistiky
Branka Slavie: Vít

Aktuálně

Mládežnický gól měsíce září - Adam Pudil

20.10.2020
Vyhlášení mládežnického gólu měsíce září. Vítězem se stává Adam Pudil z kategorie U16.

Mládežnický gól měsíce září - hlasování

06.10.2020
Další kolo ankety MLÁDEŽNICKÝ GÓL MĚSÍCE. Spouštíme hlasování pro gól měsíce září. Hlasovat můžete na Facebooku Slávistická mládež.

Mládežnický gól měsíce srpna - Jan Trédl

29.09.2020
Vyhlášení mládežnického gólu měsíce srpna. Vítězem se stává Jan Trédl z kategorie U17.

Další články