2:1
(0:1)
15. kolo, ne 22.3.2015
Slavia - Liberec
Komentář trenéra Miroslava Jíry: V prvním domácím jarním zápase jsme přivítali doma v Edenu tým Liberce. Hosté přijeli s taktikou pozorné defenzívy a rychlým přechodem do útoku po zisku míče. Do utkání jsme vstoupili sebevědomě a hře od začátku udávali tón. Přesto jsme právě po našem rohovém kopu po brejku soupeře inkasovali jako první a prohrávali tak 0:1. Kluci byli dál lepším a kreativnějším týmem, přesto jsme do přestávky vyrovnat nedokázali.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s určitou vnitřní taktikou a jasným cílem bylo nepanikařit a jít trpělivě za šancemi. V 51. minutě zacentroval Novák, Husenský zachoval v pokutovém území chladnou hlavu a zaslouženě vyrovnal. Pokračovali jsme dál v kombinační hře, přesto jsme museli být v zadních řadách pozorní a hlídat si brejkové situace soupeře. Střídáními a určitými přesuny hráčů jsme se snažili dál s vývojem zápasu něco udělat, což se nám dokonale podařilo. V 68. minutě našel skvělou přihrávkou za obranu soupeře záložník Souček svého spoluhráče Husenského a ten nám vystřelil důležité 3 body. Velmi si vážím toho, že kluci dokázali vývoj zápasu otočit a znovu ukázali silnou mentalitu a vítěznou morálku.