Zápas Slavia - Sparta

1:2
(0:1)
19. kolo, so 4.3.2017, UMT Eden
19. kolo, so 4.3.2017, UMT Eden
Slavia - Sparta
Pražské derby se hrálo od úvodu utkání ve vysokém tempu plném důrazných osobních soubojů. Slavia soupeře zatlačila, hosté se soustředili především na obranu a vyrážely do nebezpečných rychlých protiútoků. Velké nebezpečí pro hosty znamenal hlavně na pravé straně hrající Jan Vejvar. Dobrou střelu z dálky vyslal na branku Šimon Havrda, jeho zakončení však brankář vyrazil na roh.

Hosté měli velkou šanci ve 21. minutě, kdy postupovali do rychlého protiútoku a přečíslili naší obranu. Defenzivě se však ve spolupráci s brankářem Romanem Přibylem podařilo dostat míč do zámezí. Z následného autu se však dostal ke střele z hranice vápna Karel Tvaroh, jehož tečovaná střela si našla cestu do branky.

Slavia poté soupeře zmáčkla před jeho bránou a snažila se o vyrovnání, nebezpečné akce z křídelních prostorů však bohužel brankou neskončily. Do šaten se tak odcházelo za nepříznivého stavu 0:1.

I ve druhém poločase pokračovala hra v podobném duchu jako v prvním poločase, snaha o vyrovnání však končila na nepřesnostech ve finální části. Soupeř opět hrozil z rychlý protiútoků, nejprve hlavičkou trefil tyč, poté musel dobrý zákrok předvést brankář Přibyl. Druhý gól přidali hosté v 67. minutě, dlouhý výkop brankáře si našel Ondřej Novotný a zvýšil na 2:0. 

O snížení se v 76. minutě postaral Jan Vejvar, když ve skrumáži před brankářem dopravil míč do sítě. V závěru utkání se ještě po standardní situaci ocitl sám před brankářem Daniel Stropek, ovšem své zakončení poslal nad branku.

Slavia U19 tak podlehla v derby Spartě 1:2, další zápas odehraje 11. března v Hlučíně.
1:2

Sestavy

Slavia

Příbyl - Pek, Stropek, Vyskočil, Havrda - Bucha, Beňo (64. Macháček), A. Lauricella - Vejvar (87. Havránek), Novák (83. Kovařík), Hönig (55. Bielesz)

Sparta

Bačkovský – Tvaroh, Plechatý, Burda, Tvaroh, Plachý (68. Majka), Mareček (C), Sedláček, Novotný (90. Šnajdr), Fortelný (80. Boula), Drchal (84. Köstl)

Detaily utkání

Statistiky
Branky: 76. Vejvar - 21. K. Tvaroh, 67. Novotný

Aktuálně

U13: Stříbro z Hannoveru

před 2 dny
Žákovský celek o víkendu vyrazil k západním sousedům do Německa, kde v Hannoveru odehrál turnaj s nejrůznějšími týmy Evropy. Sešívaní si vedli skvěle a do Prahy dovezli stříbrné medaile.

U11: Dvě šestá místa na Ondrášovka Cupu

před 2 dny
Tým U11 o uplynulých dvou víkendech odehrál hned dva turnaje Ondrášovka Cup. Nejprve se v Českých Budějovicích střetl se stejně starými soupeři, druhý víkend pak hrál v kategorii U12 ve Vysokém Mýtě. Na obou turnajích skončili sešívaní šestí.

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

21.05.2018
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

Další články