Zápas Plzeň - Slavia

1:2
(0:1)
7., so 23.9.2017, Luční ulice
7., so 23.9.2017, Luční ulice
Plzeň - Slavia
Sešívaným v utkání hodně pomohlo brzké vedení, do kterého šli už v 7. minutě! David Macháček našel dlouhou přihrávkou za obranu rozběhnutého Michaela Höniga, který prvním dotykem udělal kličku brankáři Maříkovi, který ho fauloval a následoval pokutový kop. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil kapitán David Beňo.

Plzeň se snažila o vyrovnání a vytvořila si několik zajímavých příležitostí, v jedné z nich postupoval sám na brankáře Jakuba Markoviče plzeňský Štursa, gólman Slavie ale vytáhl skvělý zákrok! Také v dalších příležitostech byl Jakub Markovič připraven. V závěru poločasu se do samostatného úniku dostal Tomáš Čvančara, svým zakončením ale orazítkoval tyč za zády Maříka.

Vyrovnání přišlo v úvodu druhého poločasu, po centru do vápna se v závaru před brankou nejlépe zorientoval Pavel Šulc a srovnal na 1:1. Také druhá část utkání se hrála ve velkém tempu, zajímavou příležitost měl Andrei Sintean, který se zbavil obránce, levačkou ale v dobré pozici střílel pouze doprostřed, brankář Mařík míč i tak zachytil jen se velkými problémy.

Rozhodnutí přišlo v 80. minutě. Míč se dostal za velkým vápnem ke Karlu Schneiderovi, který neváhal a napálil míč k přední tyči, Mařík v brance Plzně se po jeho střele natahoval marně – 2:1 pro sešívané! Plzeň si vytvořila v závěru tlak, do větší šance se ale nedostala. Slavia naopak hrozila z rychlých brejků, ale ani jeden z nich nedokázala gólově vyřešit, byť na to příležitost byl, hlavně v případě Ladislava Krobota nebo Andreie Sinteana.

Sešívaní vedení udrželi a z Plzně berou tři body!
1:2

Sestavy

Plzeň

Mařík – Čihák, Pihrt, Plecitý, Kepl, Štursa (72. Selnar), Petr, Svoboda, Uzlík (85. Žilák), Šulc (80. Vilček), Hranáč

Slavia

Markovič - Schnider, Drozda, Macháček, Kosek - Beňo, Petrák - Hönig, Vaněk (46. Sintean), Nabiyev (85. Krobot) - Čvančara (79. Valenta)

Detaily utkání

Statistiky
Branky: 53. Šulc - 8. Beňo (pen), 81. Schneider

Fotogalerie

Aktuálně

U13: Sešívaní ovládli Bican Cup!

09.12.2018
Po sobotních bojích ve 29. ročníku turnaje Fair Play Cup v kategorii U11 se v neděli hrál ve sportovní hale v Edenu turnaj Bican Cup pro kategorii U13. Sešívaní obhájili loňské vítězství!

U11: Slavia vítězem Fair Play Cup!

08.12.2018
Sobotní den patří ve sportovní hale v Edenu turnaji Fair Play Cup pro kategorii U11. Sešívaní ve skupině třikrát zvítězili a v semifinále přešli přes Hradec Králové. Ve finále si pak poradili s Hajdukem Split!

O víkendu v Edenu Fair Play Cup a Bican Cup

04.12.2018
Jak je již dobrým zvykem, druhý prosincový víkend patří ve sportovní hale v Edenu tradičním mládežnickým turnajům Fair Play Cup a Bican Cup.

Další články