Zápas Slavia - Plzeň

1:0
(0:0)
24., so 7.4.2018, Xaverov
24., so 7.4.2018, Xaverov
Slavia - Plzeň
Souboj prvního s druhým přineslo 24. kolo dorostenecké ligy U17. Utkání bylo od úvodu hodně bojovné. Sešívaní si vytvořili některé příležitosti, které mohli v prvním poločase přetavit v branku. V jedné z nich centroval zleva Michal Kubáň, zakončení sešívaných ale mířilo nad. V další šanci napřáhl zpoza vápna Michal Kubáň, jeho nebezpečnou střelu obrana stihla zblokovat. Další povedenou střelu vyslal Jan Žambůrek, brankář byl ale připraven.

V závěru poločasu se do samostatného úniku dostal útočník Plzně, jeho postup zastavil faulem Alexandr Bárta, za svůj zákrok byl vyloučen a sešívaní tak hráli v deseti. 

V druhém poločase ale Slavia U17 předváděla dobrou hru a měla lehce více ze hry. Rozhodnutí přišlo v 58. minutě. Rohový kop rozehrál David Eichler, svým centrem našel hlavu Jana Schneidera, jehož hlavičku ještě brankář vyrazil. K odraženému míči se dostal ale Tomáš Vincour, jeho první zakončení obrana ještě zblokovala, na podruhé už ale dopravil míč do branky!

Plzeň si vytvořila v závěru mírný tlak, naopak do dobré šance se dostal Adam Toula, povedenou střelou donutil brankáře Plzně k zásahu. 

Sešívaní už vedení 1:0 udrželi a vybojovali důležitou výhru!
1:0

Sestavy

Slavia

Trefil - Hošek, Vincour, Bárta, Schneider - Kubáň, Žambůrek, Vít, Eichler, Stárek (41. Walter) - Toula (70. Kubiš)

Detaily utkání

Statistiky
Branky: 58. Vincour
Červená karta: 38. Bárta

Aktuálně

Důvěra je klíčová, shodují se trenéři

27.03.2020
Trenéři Pavel Trávník, jako hlavní trenér, a Jan Bauer, jako jeho asistent, u nejstarší dorostenecké kategorie U19 nyní s hráči musí komunikovat jinak než jsou zvyklí. Shodují se ovšem na tom, že důvěra je v tomto období klíčová.

Podepsat smlouvu se Slavií je velká čest, říká Denis Višinský

23.03.2020
Rodák z Mělnicka, který před pár dny oslavil sedmnácté narozeniny, je jedním z tahounů týmu U17. Sešívaný dres obléká již 11 let od doby, kdy do Slavie přestoupil.

Výzvy s trenéry mládeže

18.03.2020
S trenéry mládežnických kategorií v naší akademii jsme si pro vás připravili na každý den několik výzev. Přehled a všechny výzvy naleznete zde.

Další články