B-TÝM: Sešívaní čtyřmi góly sestřelili Rakovník | SK Slavia Praha

B-TÝM: Sešívaní čtyřmi góly sestřelili Rakovník

4:2
(2:1)
15. kolo, 17. 11. 2019, Xaverov
SK Slavia Praha B - FK Rakovník
Mladí slávisté v 15. kole ČFL skupiny A porazili na domácím hřišti Rakovník jasně 4:2. Góly sešívaných vsítili Joao Felipe, Lukáš Provod, Michal Vaněk a Jakub Zeronik.

Slávisté do utkání nastoupili bez řady opor, které si plní povinnosti v mládežnických reprezentacích. Spolehnout se naopak trenér Martin Hyský mohl na pomoc dvou hráčů A-týmu, na stoperu se vedle Tomáše Vincoura objevil Laco Takács a na pravém křídle operoval Lukáš Provod. V bráně se objevil Jan Sirotník, pozici beků obsadili Alexandr Bárta a Vojtěch Šilhan. Střed zálohy tvořili Nedžad Zinhasovič, Matěj Vít a Michal Vaněk, levé křídlo patřilo Joao Felipemu, útok pak okupoval Imad Rondić.

Do vedení se sešívaní dostali už krátce po úvodním hvizdu. Joao Felipe se dostal k míči na pravé straně velkého vápna a prudkou ranou na vzdálenější tyč otevřel skóre zápasu! Za chvíli se navíc slávisté mohli radovat i podruhé, z rychlého protiútoku totiž ve 14. minutě umístěnou střelou zvýšil na dvoubrankový rozdíl Lukáš Provod!

Ve 21. minutě však sešívaní nedokázali na pravém křídle uhlídat hostujícího Červeného, který se s míčem prosmýkl do vápna a pohotovou ranou rozvlnil síť za zády Jana Sirotníka. Stejný hráč mohl o deset minut později srovnat skóre, po nadějném brejku Rakovníka však poslal míč mimo tři tyče sešívané brány. A protože na druhé straně hřiště minul z dobré pozice sešívaný Laco Takács, do kabin se šlo za jednobrankového vedení Slavie.

Do druhé půle vstoupil sešívaní s velkým nasazením a hned po čtyřech minutách opět zvýšili na rozdíl dvou gólů. Do míče se před vápnem opřel Michal Vaněk a přesnou ranou k levé tyči propálil vše, co mu stálo v cestě! Ani na čtvrtý gól Slavie se nečekalo příliš dlouho, a opět to stálo za to. K další dalekonosné ráně se napřáhl Jakub Zeronik, překonal Buchláka a rozvlnil síť rakovnické brány!

Na druhé straně hřiště se pokusil snížit Duchoň, proti jeho umístěné hlavičce ale vytasil skvělý zákrok pozorný Jan Sirotník. Za sešívané následně neuspěl Lukáš Provod, jeho pokus vytáhl hostující brankář s vypětím všech sil na rohový kop.

Další a zároveň poslední branka tak padla až v 87. minutě, kdy hostující Klein korigoval skóre na konečných 4:2. Sešívaní tak i bez reprezentačních opor získali cenné tři body a v tabulce ČFL skupiny A jim patří průběžná sedmá příčka.