B-TÝM: Sešívaní padli v derby | SK Slavia Praha

1:2
(1:1)
12. kolo, 27. 10. 2019, Xaverov
SK Slavia Praha B - AC Sparta Praha B
Slávisté v prvním derby B-týmu v sezoně prohráli doma se Spartou těsně 1:2. Jediný gól slávistů vsítil Imad Rondić.

V úvodních minutách byli aktivnější slávisté, po centru Daniela Koska z levé strany pálil Farid Nabiyev, bránu Sparty však o kus minul. O dvě minuty později už se ale slávisté radovali, na centr od rohového praporku si totiž naskočil Imad Rondić, který přesnou hlavičkou poslal sešívané do vedení!

Ve 12. minutě zahrozili poprvé i hráči Sparty, do dobré příležitosti se dostal hostující Karabec, jeho ránu na bližší tyč však skvěle vytěsnil mimo pozorný Jakub Markovič.

Ve 21. minutě prostrkával míč do dobré pozice nabíhajícímu Tomáši Holešovi Joao Felipe, sešívaný bek však na míč o kus nedosáhl.

O minutu později pádil na druhé straně hřiště na bránu Slavie Pulkrab, který si obhodil Markoviče, skvělým skluzem však proti jeho následné střele zakročil vracející se Vincour.

O chvíli později se už ale Spartě podařilo srovnat. Ve 24. minutě nacentroval Gabriel z pravé strany přesně na nohu nabíhajícího Pulkraba, který střelou k levé tyči rozvlnil síť za Markovičovými zády.

Další nebezpečnou ránu hostů měl na svědomí Mareček, sešívaný gólman však proti jeho prudké střele pohotově zasáhl. Stejný hráč pálil z dálky i ve 32. minutě, i tentokrát však míč skončil v rukavicích připraveného Markoviče.

Poté se opět chopili iniciativy slávisté, na centr Daniela Koska si na druhé straně hřiště naběhl Martin Douděra, míč ale z voleje poslal pouze do boční sítě hostující brány.

Po příhodně ztečované ráně Laca Takácse ve 43. minutě zakočoval z bezprostřední blízkosti Imad Rondić, bránu Sparty však o kus minul a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, v 52. minutě centroval z přímého kopu Mareček a míč se stočil jen těsně vedle pravé tyče brány Slavie. Nedlouho poté po chybě v obraně sešívaných už sparťané skórovali, gól však kvůli ofsajdu Pulkraba nebyl uznán.

V 59. minutě se do skvělé šance dostal Laco Takács, který zcela osamocen pálil z hranice vápna, prudkou ránu ale poslal těsně vedle pravé tyče sparťanské brány.

O šest minut později zaútočil hostující Karabec, proti jeho přízemní ráně se ale skvěle vytáhl vybíhající Jakub Markovič.

V 72. minutě se po pohledné akci na levém křídle dostal k zakončení na malém vápně osamocený Nedžad Zinhasovič, ve stoprocentní příležitosti ale trefil jen vybíhajícího gólmana soupeře.

Čtyři minuty před koncem mohl po přihrávce Lukáše Červa pálit do odkryté brány Jakub Zeronik, obrana Sparty ale jeho ránu na poslední chvíli zblokovala.

Z vítězství se tak nakonec mohli radovali sparťané, kteří v 88. minutě dokázali protlačit míč do brány Slavie zásluhou Juliše a vyhráli 2:1.