B-tým: Dvougólový Šmiga řídil výhru nad Příbramí | SK Slavia Praha

B-tým: Dvougólový Šmiga řídil výhru nad Příbramí

1:3
(0:2)
19. kolo, 2. 4. 2022
FK VIAGEM Příbram B - SK Slavia Praha B
Slávistická rezerva porazila Příbram 3:1. V prvním poločase dal dva góly Daniel Šmiga. Při debutu se trefil Nigerijec Victor Osuagwu.

Slávističtí mládežníci na jaře ještě nezvítězili, po dvou porážkách a remíze tak do Příbrami přijeli s velkou chutí po vítězství, což bylo na hřišti od první minuty znát. Sešívaní aktivní hrou dostávali soupeře pod tlak a ve 12. minutě šli díky krásné akci do vedení. Od brankáře Sirotníka se několika rychlými přihrávkami na středu dostal míč na levé křídlo, Jakub Kopáček šikovně našel volného Daniela Šmigu, který uklidil míč do odkryté sítě – 1:0 pro červenobílé.

Po půlhodině hry musel střídat Alexandr Bárta, nahradil ho sedmnáctiletý Řek Michalis Voriazidis. Ve 35. minutě se slávisté znovu radovali, Daniel Šmiga si naběhl na přihrávku za obranu, elegantně obhodil brankáře a dal tak už třetí gól ve třech zápasech za B-tým Slavie.

Slávisté měli nadále více ze hry, žádná z šancí červenobílých se ale neujala a o přestávce se šlo do kabin za stavu 2:0. Po poločase pokračovali slávisté v aktivitě, kontrolovali hru, ale kvůli nepřesnostem v zakončení nepřidali třetí trefu. To se změnilo v 72. minutě, premiérový start si z lavičky připsal osmnáctiletý Nigerijec Victor Usuagwu a hned v prvním utkání se dokázal prosadit.

V závěru se Příbrami ještě podařilo z rychlého protiútoku snížit, to ale nic neměnilo na tom, že slávistické béčko poprvé na jaře vyhrálo a poskočilo na šesté místo v ČFL.