B-tým: Na úvod jara prohra 1:2 s Admirou | SK Slavia Praha

B-tým: Na úvod jara prohra 1:2 s Admirou

1:2
(1:1)
16. kolo, 13. 3. 2022, SC Horní Počernice
SK Slavia Praha B - FK Admira Praha
Sešívané béčko nestačilo v prvním jarním utkání ČFL na Admiru. V nedělním zápase hraném v Horních Počernicích se jako jediný z týmu gólově prosadil Daniel Šmiga.

První větší šanci zápasu měli hosté ve třetí minutě. Po úprku na levém křídle se dostal hráč Admiry ke střele, brankář Sirotník ale jeho pokus lapil do rukavic! O minutu později už ale úřadovali sešívaní. Míč se dostal k Danielu Šmigovi, který střílel z pravé části vápna na zadní tyč a překonal vyběhnutého brankáře Kellera – 1:0.

V 19. minutě zahrávali hosté standardní situaci z levé strany hřiště. Na centr do středu vápna vyskočil nejvýše ze všech Miroslav Horák a hlavou překonal brankáře Sirotníka – 1:1.

Ve 27. minutě měl velkou šanci Jakub Kopáček, který po špatné přihrávce obral obránce Admiry o balon a běžel sám na brankáře. Ten ale včas vyběhl a skluzem pod Kopáčkovy nohy míč vypíchl. Následná dorážka už mířila vysoko nad bránu hostů. Ve 40. minutě střílel z přímého kopu několik metrů za hranicí vápna Štěpán Beran, jeho pokus ale zablokovala zeď.

Nic dalšího už se v prvním poločase nestalo a oba týmy tak šly do kabin za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase měl šanci posunout sešívané do vedení opět Daniel Šmiga. Nabíhal si na přihrávku Jakuba Zeronika do středu vápna, ale na míč ani ve skluzu nedosáhl. v 52. minutě střílel opět z přímého kopu Štěpán Beran, který se tentokrát snažil zeď podstřelit. Trefil ale jen nohy obránců.

V 79. minutě měli sešívaní tlak v pokutovém území soupeře. Slávisté vyslali na branku Admiry v rychlém sledu tři střely, ale všechny dokázala zablokovat obrana. O minutu později se ale dostali do šance hosté. Nakonec střelou z vápna poslal Admiru deset minut před koncem zápasu do vedení Štěpán Zahálka – 1:2.

Slávistické béčko už nedokázalo zvrátit vývoj utkání a prohrálo na úvod jarní části ČFL s Admirou 1:2. Další zápas čeká B-tým v neděli 20. března od 10:15 proti Vltavínu.