B-tým: Na úvod letní ligy výhra na penalty | SK Slavia Praha

B-tým: Na úvod letní ligy výhra na penalty

(1:1)
Miniliga 6, 17. 5. 2020, Tábor
FC SILON Táborsko - SK Slavia Praha B
Prvním soupeřem B-týmu po nucené pauze byl první celek ČFL skupiny A Táborsko.

Vstup do utkání se více povedl domácímu Táborsku, které si také vytvořilo první velkou šanci. Střela z přímého kopu orazítkovala břevno branky. V 15. minutě už domácí vedli, po rychlém brejku postupoval útočník Táborska sám na brankáře Markoviče, kterému udělal kličku, následné zakončení už ve skluzu nedokázali dobíhající obránci odvrátit.

Sešívaní se postupně osmělovali, po pěkné akci Daniela Langhamera a Jakuba Zeronika zakončoval z hranice vápna Matěj Vít, jeho střelu ale brankář chytil. Srovnáno tak bylo až po neméně pěkné akci Slavie, kdy se postupnou kombinací dostal míč k nohám Davida Eichlera, který vyslal na pravé straně vpřed Martina Douděru, jehož centr našel přesně Vojtěcha Šilhana, který parádní ranou z voleje srovnal na 1:1.

Domácí byli i nadále nebezpeční, s jejich pokusy si ale několikrát skvělým způsobem poradil brankář Jakub Markovič. Velkou šanci měli také sešívaní, když po rohovém kopu zakončoval jeden z hráčů na zadní tyči úplně sám, branku ale z voleje minul.

Ve druhé části měli několik zajímavých příležitostí domácí, na druhou trefu Táborska se čekalo do 62. minuty, kdy si na dlouhou přihrávku za obranu naběhl Pavel Vandas a obloučkem přeloboval vyběhnutého brankáře Jakuba Surovčíka. V 75. minutě se ale gólman Slavie zaskvěl, když vychytal pokutový kop!

V závěru utkání se Slavia dočkala vyrovnání, tentokrát po akci z levé strany, když si centr do vápna našel Jakub Kopáček a přesným zakončením srovnal stav zápasu na 2:2. Takovým výsledkem utkání po základní hrací době také skončilo. Následovaly však ještě pokutové kopy, ve kterých byla úspěšnější Slavia a do tabulky Metal Conexion Cup Letní ligy si tak B-tým připisuje dva body.

Další duel čeká na B-tým v sobotu 30. května, kdy se sešívaní utkají na domácí půdě se Benešovem.

2:3p

1. poločas: Markovič - Douděra, Matys, Štětka, Šilhan - Křišťan, Vít, Langhamer - Eichler, Vlasák, Zeronik

2. poločas: Surovčík - Bárta, Neruda, Štětka, Šilhan - Kubáň, Kopáček, Rigo - Janoušek, Kneifel, Hroník