B-tým: Na úvod přípravy prohra s Chrudimí | SK Slavia Praha

B-tým: Na úvod přípravy prohra s Chrudimí

2:3
(2:1)
přát., 13. 1. 2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - MFK Chrudim
V prvním utkání zimní ligy sešívaný B-tým podlehl Chrudimi těsně 2:3, byť v poločase nad druholigovým soupeřem vedl 2:1.

Už ve druhé minutě měli sešívaní velkou příležitost, kdy sám na brankáře postupoval Martin Douděra, Simona Zímu v brance Chrudimi ale nepřekonal. Hosté zahrozili ze standardní situace, po nacvičeném signálu ale pálil hráč soupeře nad branku.

Sešívaní převzali iniciativu a dostávali se do nebezpečných situací, gólová radost ale přišla na straně Chrudimi, když pokutový kop proměnil Petr Rybička. Slavia ale dokázala ihned srovnat, když se k míči dostal za vápnem teprve šestnáctiletý Daniel Samek a parádní ranou k tyči vyrovnal na 1:1.

Velkou šanci měl poté hostující Rybička, svou střelu ale poslal do tyče. V závěru prvního poločasu šli sešívaní do vedení! František Matys fantasticky pronikl přes obránce do vápna, kde byl faulován, nařízenou penaltu s přehledem proměnil Martin Douděra.

Ve druhém poločase oba týmy postupně významně obměnily základní sestavy. Chrudim se dočkala v 64. minutě vyrovnání. Do zakončení se dostal Kang-Hyun Yoo, jehož střelu Jan Sirotník dokázal vyrazit, k míči se ale dostal dobíhající Roman Čáp a nemýlil se.

V poslední desetiminutovce rozhodla Chrudim o své výhře, přesně mířil Kang-Hyun Yoo. Sešívaní už v závěru srovnat nedokázali a v prvním duelu zimní Tipsport ligy tak nestačili na Chrudim výsledkem 2:3.

Další kolo Tipsport ligy odehraje Slavia v sobotu 16. ledna, kdy se utká od 13:00 s Varnsdorfem.