B-tým: Obrat proti liberecké rezervě | SK Slavia Praha

4:2
(1:1)
přát., 21. 5. 2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - FC Slovan Liberec B
Slávisté v pátek odehráli domácí přípravné utkání proti rezervě Liberce, které díky trefám Kneifela, Douděry a Alijagiče zvládli.

Sezona slávistického béčka byla ukončena, tak mládežníci pokračují v přípravných zápasech, tentokrát doma vyzvali libereckou rezervu.

Mladí slávisté v úvodu zápasu hodně ztráceli míče, z čeho vyústil rohový kop v 25. minutě, ten poslal liberecký Winkler prudce směrem k brance a Matys si ho srazil do sítě.

Krátce před poločasem přišel faul ve vápně na Šuberta, míč si vzal Martin Douděra a pokutový kop ve 41. minutě s přehledem proměnil. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

V 67. minutě sešívaní znovu prohrávali, po centru z pravé strany vrátil vedení Liberci Yuzvak. O deset minut později ale přišel zákrok ve vápně na Jakuba Zeronika a rozhodčí podruhé v zápase ukázal na penaltu. Míč si tentokrát vzal Denis Alijagič a podobně jako Martin Douděra v prvním poločase srovnal na 2:2.

Závěrečnou desetiminutovku začali slávisté perfektně. Denis Alijagič krásně našel za obranou nabíhajícího Jonáše Kneifela a ten se ve skluzu z malého vápna nemýlil. Poprvé v zápase tak šli slávisté do vedení.

Minutu před koncem ještě upravil na konečných 4:2 svou druhou brankou v zápase po pěkné kombinaci na jeden dotek s Martinem Douděrou Jonáš Kneifel.

„S Libercem jsem hráli už poněkolikáté, znovu to byla přestřelka, jsem rád že jsme to opět zvládli. Ztráceli jsme ale spoustu míčů, tam vidím největší příčinu inkasovaných gólů. Šance jsme měli dobře rozjeté, ale bylo hodně offsidů. Po poločase oba týmy vystřídali, Liberec do hry poslal mladší kluky, což nám hrálo víc do karet. My tam poslali čerstvé hráče, kteří mají také kvalitu, což se ukázalo a nakonec padly i hezké góly,“ hodnotil výhru nad Libercem trenér Marek Jarolím.

„Zezačátku se to nejevilo dobře, bylo tam hodně nepřesností, pak jsme se ale zvedli, dali jsme dva góly z penalty a druhá půle už byla lepší. Šel jsem do hry zpátky ze střídačky, obrana byla unavenější a my jsme šli hodně do rychlosti. První gól jsem měl na dlouhou nohu, tak jsem tam dojel skluzem a míč jsem trefil do brány. U druhého gólu jsme si to výborně s Doudim dali a byl z toho hezký gól," říkal dvougólový střelec Jonáš Kneifel