B-tým: Pět gólů do sítě Bohemians | SK Slavia Praha

5:0
(2:0)
Miniliga 3, 6. 6. 2020, Xaverov
SK Slavia Praha B - Bohemians 1905 B
Ve třetím duelu Metal Conexion Cup Letní ligy sešívaní porazili Bohemians 1905 vysoko 5:0!

Za sešívané od první minuty nastoupil útočník Abdallah Sima, který je ve Slavii na testech z Táborska.

První velkou příležitost si vytvořili hned v úvodu hosté, kdy se do dobré pozice dostal Filip Štěpánek, jeho zakončení ale Jakub Surovčík zneškodnil. Brankář sešívaných si připsal také další dva dobré zákroky proti dalším střelám rezervy Bohemians.

Na druhé straně měl velkou příležitost Abdallah Sima, také tentokrát byl ale v souboji se zakončujícím hráčem úspěšnější brankář. Na první gól se tak čekalo do 34. minuty, první trefa sešívaných přišla po pěkné akci, kdy naběhnutý Daniel Kosek dostal na levé straně přihrávku za obranu, přesným centrem našel Jiřího Janouška, který otevřel skóre zápasu!

Druhou trefu přidala Slavia těsně před koncem první půle. Centr Martina Douděry obrana Bohemians odvrátila za velké vápno, tam se míče chopil Tomáš Rigo, který přesnou střelou k tyči zvýšil vedení Slavie na 2:0!

Hned v úvodu druhé části se Slavia dočkala třetího gólu. Sešívaní postupovali do rychlého brejku, Abdallah Sima poslal do samostatného úniku Jonáše Kneifela, který zvýšil na 3:0. Obrovskou šanci měli také hosté, útočník soupeře sám před Jakube Surovčíkem střílel pouze do tyče, odražený míč obrana sešívaných na poslední chvíli odvrátila.

Do dobré šance se po akci na levé straně dostal Abdallah Sima, jeho střelu ale dobrým zákrokem brankář vyrazil. Čtvrtá trefa v síti hostů přišla v 76. minutě. Jonáš Kneifel postupoval sám na brankáře, kterého chytrým lobem přehodil!

V poslední minutě přidal B-tým pátou trefu, po přihrávce Jonáše Kneifela byl sám před brankářem Michal Kubáň, který strážce branky hostů obešel a uklidil míč do sítě!

Sešívané béčko tak porazilo rezervu Bohemians 5:0!

Další duel odehrají naši mládežníci ve středu 10. 6., kdy od 11:00 přivítají na Xaverově Plzeň B.