B-tým: Remíza na hřišti Admiry, trefil se Ekpai | SK Slavia Praha

B-tým: Remíza na hřišti Admiry, trefil se Ekpai

1:1
(1:1)
1. kolo, 1. 8. 2021, Admira
FK Admira Praha - SK Slavia Praha B
Sešívané béčko remizovalo v prvním ligovém zápase sezony na hřišti Admiry 1:1. Jediným úspěšným střelcem Slavie se stal Ubong Ekpai.

Do utkání na, po vytrvalém dešti značně složitém, terénu nastoupili sešívaní hned s několika hráči A-týmu. Do brány se postavil Jan Sirotník, obrannou čtveřici před ním tvořili Albert Labík, Michal Švec, Aiham Ousou a František Matys. Do zálohy se postavila trojice tvořená Danielem Samkem, Madsem Madsenem a Martinem Šubertem.

Osamoceného Filipa Horského na hrotu podporovali křídelníci Martin Douděra s Ubongem Ekpaiem.

První šanci si po opatrném a bojovném začátku utkání vypracovali domácí, proti Trajhanovi ale pohotově zasáhl skákající Jan Sirotník. Na druhé straně následně zahrozil Filip Horský, nepřekonal ale vybíhajícího Kellera. Svůj nezdar ovšem odčinil o několik minut později, kdy si naběhl na přesný dlouhý míč z kopaček Aihama Ousoua a vyslal přesný centr na hranici malého vápna. V pokutovém území se nejlépe zorientoval v plné rychlosti nabíhající Ubong Ekpai, který neváhal a ve skoku poslal balon do odkryté sítě domácích - 0:1

Ve zbytku poločasu se těžiště hry pohybovalo zejména ve středu hřiště, k vidění byly ostré souboje a několik žlutých karet. Ve 39. minutě se domácím z ojedinělé šance podařilo srovnat, z voleje na zadní tyč se prosadil Zahálka a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ani druhá půle příliš fotbalové krásy nepřinesla, druhou branku Slavie mohl po prudkém centru Filipa Horského vsítit Ubong Ekpai, na poslední chvíli byl ale odzbrojen vracející se obranou soupeře. V samotném závěru utkání předvedl několik jistých zákroků spolehlivě chytající Jan Sirotník.

A protože na druhé straně trávníku nevyzrál z přímého kopu na Kellera Ubong Ekpai, získali nakonec sešívaní v prvním kole nové sezony bod za konečnou remízu 1:1.