B-tým: Sešívaní nestačili na druholigovou Duklu | SK Slavia Praha

B-tým: Sešívaní nestačili na druholigovou Duklu

1:5
(1:2)
přát., 20. 2. 2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - FK Dukla Praha
Záložní tým Slavie nastoupil na Xaverově k přípravnému utkání proti Dukle, které podlehl 1:5. Jediný gól sešívaných vstřelil Denis Višinský.

Sešívaní nastoupili do utkání proti druholigové Dukle s Matyášem Vágnerem v bráně, obranu před ním tvořili mladíci Michal Hošek, František Matys a Jakub Kopáček, které doplňoval zkušený Michal Švec. V záloze se představilo trio Daniel Samek, Tomáš Rigo a Adam Vlasák, útok pak tvořila trojice Martin Douděra, Jonáš Kneifel a Denis Višinský.

Byl to právě poslední jmenovaný, Denis Višinský, který ve 20. minutě překonal zkušeného Radu v hostující bráně a otevřel skóre utkání – 1:0! O pouhých deset minut později ale vyrovnal odchovanec Slavie Daniel Souček, který si poradil s přímým kopem a propálil Matyáše Vágnera. Těsně před pauzou se ještě prosadil Mohamed Doumbia a do kabin se tak šlo za těsného vedení hostů 1:2.

Do druhé půle sešívaní přichystali hned několik změn, na trávník vyběhla čerstvá čtveřice Matouš Nikl, Alexandr Bárta, Lukáš Hroník a Denis Alijagić. Ani nové síly sešívaných však nedokázaly zabránit Dukle ve zvýšení skóre, už ve 48. minutě se totiž prosadil Martin Chlumecký, který přidal i další branku hostů v 53. minutě a skóre tak bylo už 1:4.

Pomoci zvrátit nepříznivě se vyvíjející průběh duelu měli střídající Štěpán Starý, Michal Kubáň a zkušený Michal Šmíd, další branku se už ale Slavii vsítit nepodařilo, v 89. minutě navíc přidal pátý gól Dukly Jakub Hodek a utkání tak skončilo vítězstvím hostů 5:1.