B-tým: Těsná prohra v Písku | SK Slavia Praha

1:0
(1:0)
13. kolo, 1. 11. 2019
FC Písek - SK Slavia Praha B
B-tým cestoval v předehrávce dalšího kola ČFL do Písku, kde nakonec těsně prohrál 0:1.

První velkou příležitost měli domácí, konkrétně Martin Voráček, který byl sám před brankářem Janem Sirotníkem, ten ale jeho zakončení vyrazil. K dorážce se ale už útočící hráč soupeře nedostal. Na druhé straně se k nadějné střele dostal Jakub Zeronik, jeho povedená rána jen těsně minula šibenici.

První a jediná branka zápasu přišla ve 22. minutě, kdy se k míči dostal Martin Voráček, který přesnou ranou k zadní tyči nedal brankáři šanci. Ve 31. minutě byla Slavia blízko vyrovnání, zakončení směřující do sítě ale obrana domácích vykopla z brankové čáry.

V závěru poločasu si ještě Písek vytvořil náznaky šancí, do kabin se ale šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Ve druhém poločase se B--tým Slavie snažil o zvrat zápasu, vytvořili si tlak, své šance ale nedokázal proměnit. Ta největší přišla v samotném závěru, kdy opět jeden z bránících hráčů na brankové čáře odvrátil míč směřující do branky za již překonaného brankáře Písku.

Slavia B tak podlehl Písku 0:1. Příležitost vidět hráče B-týmu v akci bude opět v dalším kole UEFA Youth League, kdy Slavia hraje na půdě Barcelony.