B-tým: Těsná výhra nad karlovarskou Slavií | SK Slavia Praha

B-tým: Těsná výhra nad karlovarskou Slavií

3:2
(1:1)
22. kolo, 24. 4. 2022, Xaverov
SK Slavia Praha B - FC Slavia Karlovy Vary
V dalším kole ČFL si sešívaný B-tým připsal tři body díky výhře 3:2 nad Slavií Karlovy Vary. Prosadili se Moses, Beran a Samek.

Do první větší šance se hned v úvodu dostal Moses, který se snažil přehodit vyběhnutého brankáře, míč ale nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Obrovskou příležitost měli sešívaní hned o minutu později, Štěpán Beran se postavil k nařízenému pokutovému kopu, jeho střelu k tyči ale povedeným zákrokem brankář vyrazil. Po další akci se už podařilo sešívaným dopravit míč do sítě, gól však pro ofsajdové postavení střelce nebyl uznán.

Do vedení tak šli jako první hosté ze západu Čech. Ze strany přišla přízemní přihrávka před branku, kde se k míči dostal Martin Debellis a uklidil míč do sítě. O deset minut později se slávistům podařilo vyrovnat, Moses Usor si naběhl na dlouhý míč za obranu, přešel přes několik obránců a pohotově uklidil balón do sítě - 1:1. Ve zbytku prvního poločasu bylo k vidění ještě několik zajímavých akcí, skóre zápasu se ale už v první půli neměnilo.

Po deseti minutách druhého poločasu se opět probil do vápna Moses, jeho zakončení ještě obránci hostů zablokovali, míč se ale následně dostal ke Štěpánu Beranovi, který dokázal dopravit míč za záda brankáře! O tři minuty později hlavní rozhodčí nařídil druhý pokutový kop v zápase, Daniel Samek si vedl lépe než v prvním poločase jeho spoluhráč a přesnou střelou poslal červenobílé do dvoubrankového vedení.

Hostům se ještě povedlo utkání zdramatizovat. Jaroslav Červený dostal dlouhou přihrávku za obranu, míč si dobře převzal a postupoval sám na brankáře Sirotníka, kterého přesným zakončením překonal.

B-tým už těsné vedení udržel a karlovarskou Slavii porazil 3:2.