B-tým: Tři body z Benešova | SK Slavia Praha

2:5
(0:2)
5. kolo, 19. 9. 2020, Benešov
SK Benešov - SK Slavia Praha B
Stejně jako A-tým, tak béčko v tomto soutěžním kole nastřílelo pět gólů. Sešívaní zvítězili v Benešově 5:2.

Sešívaní začali velkým tlakem a zamkli Benešov na jeho půlce. K prvnímu zakončení se dostal Matěj Jurásek, jeho tečovaný pokus ale brankář chytil. V osmé minutě měl velkou šanci Sima, v dobré pozici ale zakončoval do prostoru, kde byl golman Rotbauer připraven.

Obrovskou šanci měl ve 25. minutě Sima, který postupoval po rohovém kopu domácích sám na brankáře, také tentokrát byl Rotbauer úspěšný.

O dvě minuty později se už ale sešívané béčko radovalo z gólu! Benešov pokazil ve středu pole rozehrávku přímého kopu a Slavia šla do rychlého brejku, Sima tentokrát zasekl míč a přihrál pod sebe na Jakuba Zeronika, který přesnou ranou k tyči nedal tentokrát Rotbauerovi šanci.

Ve 34. se už Sima dočkal! Nejprve vybojoval míč na obránci domácích, posunul ho na záložníky a naběhl si mezi stopery, kde ho povedenou přihrávkou našel Matěj Jurásek, útočník sešívaných si tentokrát s přehledem poradil!

Vstup do druhého poločasu se sešívaným povedl skvěle. Slavia rozehrála roh nakrátko, centr do vápna obrana odvrátila pouze za vápno, střelu Adama Vlasáka Rotbauer vyrazil před sebe, kde byl připraven pohotový František Matys, stoper sešívaných nekompromisně uklidil míč do branky!

Povedenou trefou snížil Benešov v 58. minutě. K rozehrávce přímého kopu se postavil Jakub Vosáhlo a krásnou střelou snížil na 1:3. V 63. minutě byla Slavia blízko čtvrté trefě, Adam Vlasák napřáhl zpoza vápna, branku ale jen těsně přestřelil.

V 69. minutě to už bylo jen o jeden gól, Benešov poslal do vápna centr ze strany a Ondřej Vosáhlo na zadní tyči snížil na rozdíl jediné branky. 76. minuta přinesla velký závar ve vápně červenobílých, obrana ale dokázala na poslední chvíli míč odkopnout na roh.

Na závěrečnou čtvrthodinu de do hry dostal také šestnáctiletý mladík Daniel Samek, pro kterého to byl premiérový soutěžní start za B-tým.

Domácí si vytvořili tlak, gólově se ale prosadit nedokázali. V 89. minutě mohl definitivně rozhodnout Denis Alijagič, který se po rychlém brejku postupoval zleva sám na brankáře, jeho lob přes brankáře ale zastavila tyč. Téměř identická situace už ale skončila gólem, Adam Vlasák vyslal do samostatného úniku Denise Alijagiče, který svůj oblouček tentokrát nasměroval přesně za záda brankáře!

Pátý gól v síti Benešova byl poněkud kuriózní. Matěj Jurásek vystřelil z hranice vápna, jeho střela byla tečována vysoko do vzduchu, díky rotaci se po dopadu od země odrazila nešťastně pro domácí přes vyběhnutého brankáře do sítě.

Béčko tak poprvé v nové sezoně ČFL zvítězilo, z Benešova veze tři body za výhru 5:2.