B-tým: Ve druhém duelu výhra nad Varnsdorfem | SK Slavia Praha

B-tým: Ve druhém duelu výhra nad Varnsdorfem

2:0
(1:0)
přát., 16. 1. 2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - FK Varnsdorf
Druhý duel zimní Tipsport ligy skončil pro sešívané vítězně, naši mladíci díky trefám Martina Douděry a Matěje Juráska zvítězili 2:0!

Za vytrvalého sněžení se na Xaverově hrálo utkání ve vysokém tempu. První větší příležitost měl Denis Višinský, jehož střelu brankář Varnsdorfu vyrazil na roh. Na druhé straně hlavičkoval útočník soupeře mimo tři tyče.

Hrál se rychlý fotbal a akce střídala akci dvě větší příležitosti si připsali hosté ze severu Čech, prosadit se ale nedokázali, jednou zachránila Slavii tyč. Po prvním poločase tak vedli sešívaní 1:0.

Tyč pomohla v úvodu druhé půle také Varnsdorfu. Ke střele zpoza vápna se dostal Denis Višinský, jeho střela ale orazítkovala bližší tyč branky hostů. Na druhé straně se do samostatného úniku dostal útočník soupeře, Jakub Surovčík byl ale úspěšnější.

K povedené ráně se dostal Adam Vlasák, jeho střelu pod břevno hostující gólman vyrazil na rohový kop. Také na druhé straně skončilo další zakončení rohovým kopem, míč však jen těsně minul zadní tyč.

V další velké šanci se hostí v závěru utkání prosadit nedokázali. O výhře tak definitivně rozhodla Slavia, když svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou Matěj Jurásek. Sešívaní si tak do tabulky zimní Tipsport ligy připisuje tři body za výhru 2:0 nad Varnsdorfem.

Další duel v rámci zimní přípravy odehraje B-tým Slavie ve středu 20. 1. od 10:30, kdy se střetnou s Ústím nad Labem.