B-tým: Výhra nad Motorletem, dva góly dal Toula | SK Slavia Praha

B-tým: Výhra nad Motorletem, dva góly dal Toula

1:3
(0:1)
9. kolo, 25. 9. 2021, Motorlet
Motorlet Praha - SK Slavia Praha B
Slávistické béčko odehrálo v sobotu dopoledne utkání ČFL na hřišti Motorletu a vyhrálo 3:1 díky dvěma gólům Touly a jedné trefě Douděry.

Prvních dvacet minut utkání měli sešívaní mírnou převahu, ale nedokázali si vypracovat vyložené gólové šance. První střelu na bránu se jim podařilo vyslat už v prvních minutách zápasu, ale neměla potřebnou razanci ani umístění, a tak si s ní brankář Mihálek bez problému poradil. V 19. minutě se ale sešívaným podařilo vstřelit první gól, když se po přihrávce za obranu dostal k míči Adam Toula a technickou střelou překonal brankáře z krátké vzdálenosti – 0:1.

Po úvodní brance zůstalo tempo hry stejné a slávisté měli i nadále mírnou převahu. Ještě před koncem první půlhodinky musel vytáhnout brankář Kinský nepříjemnou střelu z přímého kopu. O několik minut později měli možnost ohrozit bránu Mihálka sešívaní, když kopali přímý kop téměř z hranice velkého vápna, ale Douděrovi se střela nepovedla a mířila nad bránu. V závěru poločasu ještě jednou Motorlet vyslal střelu na Kinského bránu, ale brankář sešívaných lapil míč bez větších potíží do rukavic. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Slavii.

V 55. minutě skvěle vyvezl míč ze své půlky hřiště až do šestnáctky střelec prvního gólu Adam Toula a přihrál před vápno Martinu Douděrovi. Ten z druhého doteku vystřelil k tyči a brankář Mihálek na jeho střelu nedosáhl – 0:2.

V 70. minutě vybojoval míč na vlastní půlce Martin Douděra, vyvezl ho a přihrál dopředu Filipu Horskému. Ten přihrál krásně patičkou před vápno Adamu Toulovi, který střelou do levého horního rohu brány překonal brankáře a slavil svůj druhý gól v utkání – 0:3.

V 90. minutě ještě domácí snížili, když se z penalty trefil Nana Akosah Bempah – 1:3. Hned po rozehrávce ale rozhodčí odpískal konec utkání a sešívaní se tak mohli radovat z výhry na hřišti soupeře! Další utkání čeká B-tým 28. září na domácí půdě proti Rakovníku.