B-tým: Výhra nad silnými Teplicemi | SK Slavia Praha

3:5
(2:2)
přát., 2. 2. 2021, UMT Na Stínadlech
FK Teplice - SK Slavia Praha B
K dalšímu přípravnému utkání odcestovali sešívaní mladíci na sever Čech, kde na umělé trávě v bezprostředním sousedství stadionu Na Stínadlech změřili síly s Teplicemi.

Za domácí nastoupila do utkání sestava s četnými ligovými zkušenostmi, například Admir Ljevakovič, Lukáš Mareček, Jakub Řezníček nebo Vukadin Vukadinovič, dále pak také nová posila z rezervy Lille Ruben Droehnle.

Hned v úvodu utkání se z gólu radovali domácí, když se na zadní tyči prosadil Ladislav Kodad. Sešívaní dokázali srovnat ve 23. minutě, kdy ve vápně fauloval Lukáš Mareček, nařízenou penaltu proměnil Jakub Křišťan.

O minutu později se ale opět do vedení dostaly Teplice, kdy si obránce sešívaných srazil centr Patrika Žitného do vlastní branky. Mladí slávisté se v závěru první půle dočkali srovnání, přihrávku Martina Douděry zužitkoval ve vyrovnávací gól Denis Višinský.

V 50. minutě šla Slavia do vedení. Lukáš Hroník vyvezl míč z vlastní poloviny a pěknou přihrávkou našel Martina Douděru, který si v samostatném postupu na brankáře poradil na výbornou – 3:2 pro červenobílé!

Teplice ale za tři minuty dokázaly srovnat, pěknou ranou zpoza vápna se prosadil Lukáš Mareček. V 59. minutě si Lukáš Hronik naběhl mezi obránce soupeře, dostal ideálně načasovanou přihrávku z kopačky Martina Douděry a přesným zakončením vrátil sešívaným vedení.

Severočeší se snažili o vyrovnání, Matyáš Vágner si ale se zakončením soupeře dokázal poradit, v závěru dokonce chytil pokutový kop!

Slávisté tak v závěru dali definitivní tečku na výhru – Adam Vlasák poslal do šance Michala Kubáně, který nadvakrát překonal brankáře domácích.

B-tým Slavie tak po třech výhrách nad druholigovými celky porazil také Teplice, za které nastoupili hráči z A-týmu, kteří nezasáhli do ligového duelu s Karvinou. Záznam z utkání najdete na YouTube kanálu FK Teplice.