B-tým: Výhru nad Benešovem řídil Štěpán Beran

(1:0)
20. kolo, ne 10.4.2022, Xaverov
SK Slavia Praha B - SK Benešov
Branky: 41. a 90. Beran Š. (pen) – 51. Dušek
Slávistické béčko hrálo v neděli dopoledne utkání 20. kola ČFL, ve kterém porazilo doma Benešov 2:1! Obě branky vstřelil z penalty Štěpán Beran.

První velkou příležitost měli sešívaní už ve třetí minutě utkání. Po centru z hranice vápna na zadní tyč střílel nikým nehlídaný hráč Slavie, branku ale těsně minul. O čtyři minuty později dostal centr za obranu Moses Usor, který udělal obránci kličku do středu a pálil technickou ranou na zadní tyč. Balon ale Schummerovu bránu přeletěl.

O chvíli později zahrávali slávisté volný přímý kop z nadějné pozice těsně za velkým vápnem. První střelu ale zablokovala zeď a následná dorážka mířila mimo tři tyče branky soupeře. Sešívaní měli v dalším průběhu hry převahu, ale útočné akce se jim nepodařilo uzavřít gólově. Až pět minut před koncem poločasu odpískal sudí pokutový kop, ke kterému si stoupl Štěpán Beran a s přehledem ho proměnil – 1:0.

Do konce první poločasu už se nic důležitého nestalo a do kabin tak sešívaní šli za jednobrankového vedení.

Přes poločasovou přestávku se přes hřiště přehnala krátká sněhová vánice a na začátku druhého poločasu se hrálo na sněhové pokrývce, která ale zanedlouho ze hřiště zmizela. V 51. minutě za Benešov vyrovnal na 1:1 Dominik Dušek.

V 62. minutě zahrával Benešov rohový kop, který odvrátila sešívaná obrana. Následný nebezpečný protiútok zastavil nedovoleně jako poslední hráč Dušek, kterému rozhodčí udělil červenou kartu.

O patnáct minut později se po skrumáži ve vápně podařilo sešívaným vstřelit branku, která ale neplatila, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd. Už o tři minuty se slávisté chvíli radovali znovu, ale rozhodčí opět odpískal těsný ofsajd zakončujícího hráče.

Sešívaní se ale přece jen mohli zaradovat. V 89. minutě odpískal rozhodčí po faulu ve vápně penaltu! K ní si opět stoupl Štěpán Beran a s přehledem ji proměnil – 2:1.

Nic dalšího už se v utkání nestalo a slávisté tak doma vybojovali tři body! Další zápas čeká B-tým v sobotu 16. dubna od 10:15 v Sokolově.

2:1

SK Slavia Praha B

Sirotník – Bárta, Behenský, Švec, Labík – Nikl – Šubert (64. Zeronik), Beran Š., Kopáček (75. Samer) – Biegon, Usor (64. Mohammed).

SK Benešov

Schummer – Stejskal, Vosáhlo J., Filip, Pedro, Dušek, Sládek, Roháč, Voháslo O. (70. Meszároš), Brokeš, Krunert (58. Le)