B-tým: Z Benešova bez bodu | SK Slavia Praha

(0:1)
5. kolo, 7. 9. 2019
SK Benešov - SK Slavia Praha B
V pátém kole ČFL sice B-tým brzy vedl, body nakonec ale z Benešova nedovezl.

Trenér Martin Hyský postrádal z kádru B-týmu hned šest hráčů, kteří si plnili reprezentační povinnosti v dresu Česka U19. Jedná se o Michala Hoška, Daniela Koska, Matěje Víta, Lukáše Červa a Jakuba Zeronika. S národní týmem do devatenácti let je také brankář Jakub Markovič. Soutěžní debut v dospělé kategorii si tak připsal sedmnáctiletý brankář Jan Sirotník.

Sešívaní vstoupili do zápasu skvěle a už v páté minutě se radovali z první trefy. Červenobílí pěkně zakombinovali na pravé straně hřiště, následně přišla přízemní přihrávka do vápna, kde se k míči dostal Michal Vaněk a přesnou ranou k zadní tyči nedal brankáři šanci.

O pár minut později se sešívaní dočkali druhé trefy, ta však pro ofsajd nebyla uznána. Domácí se v prvním poločase dostali ke dvěma vážnějším momentům. Nejprve pálil jeden z útočících hráčů nebezpečně z levé strany hřiště, mířil ale mimo. Ve druhé příležitosti se dostali domácí do zakončení po standardní situaci, brankář Jan Sirotník míč vyrazil na roh.

Do šaten se tak šlo za vedení sešívaného béčka 1:0.

Druhý poločas v úvodu navázal na první půli, hra se odehrávala hlavně ve středu pole. V 61. minutě se ale domácí dočkali vyrovnání, po standardní situaci se prosadil Zdeněk Vrňák. V 67. minutě se do velké šance po rohovém kopu dostal Imad Rondić, své zakončení ale nasměroval do středu branky.

O minut později se radovali domácí. Vojtěch Engelmann pronikl do vápna a byl faulován, nařízenou penaltu proměnil Zdeněk Vrňák. V 81. minutě bylo ale skóre opět nerozhodné, Alex Bárta poslal z pravé strany centr do vápna, který si našel Martin Douděra a pěknou hlavičkou srovnal na 2:2.

Domácí ale nakonec strhli vedení na svou stranu. Nejprve se v 84. minutě po přihrávce z pravé strany trefil Vojtěch Engelmann, v poslední minutě pak skóre uzavřel Jan Turek.

Béčko tak prohrálo v Benešově 2:4.