2:3p
(0:0)
4. kolo, 13. 9. 2020, Xaverov
SK Slavia Praha B - FK Králův Dvůr
Sešívaný B-tým se zvládl v závěrečném dramatu vrátit díky gólům Adama Vlasáka a Davida Štětky zpět do utkání, které v základní hrací době skončilo 2:2. V penaltovém rozstřelu ale slávisté neuspěli.

Ve 4. kole ČFL sešívané béčko pod vedením Marka Jarolíma přivítalo v Xaverově tým Králova Dvora s jasným cílem – poprvé v sezoně bodovat. První půle ale mnoho příležitostí nenabídla. V 17. minutě musel hasit povedeným zákrokem útočné snahy hostů Jakub Surovčík. Ve 39. minutě pak nebezpečně z velké dálky pálil Jakub Křišťan. Ani jedna šance ale gólem neskončila a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Po výměně stran se o první zrušení diváků postaral Abdallah Sima, který tvrdou ranou prověřil královodvorského Tomana.

Prvním týmem, který ale udeřil byli ke smůle domácích hráčů a příznivců hosté. V 61. minutě se po nařízené penaltě prosadil střelou doprostřed Kraus.

Sešívaní se vrátili do hry povedenou střelou Adama Vlasáka z hranice vápna v 72. minutě – 1:1!

Když už se schylovalo k poklidnému konci, přišlo závěrečné drama. Nejprve si hosté v 87. minuty gólem Janoty vrátili vedení, o pouhé tři minuty později ale z penalty sešívaní srovnali, tentokrát se prosadil David Štětka – 2:2!

Následoval penaltový rozstřel, který se ale sešívaným nepovedl podle jejich představ. Ačkoliv Jakub Surovčík dvě penalty zlikvidoval, sešívaní střelci byli neúspěšní hned ve třech případech. Druhý bod si tak odvezli hosté do Králova Dvora za vítězství 2:3 po penaltovém rozstřelu.

Utkání po závěrečném hvizdu zhodnotil i hlavní trenér B-týmu Marek Jarolím. „Jsme obrovsky zklamaní. Rozhodně spokojení nejsme. Těžko se mi to teď hodnotí, ale chybí nám ve hře spousta věcí. Jsme sice mladé mužstvo, to si ale nesmíme furt říkat. To nás neomlouvá. Jedná se o třetí ligu, kterou bychom měli zvládat. My ale dostáváme strašně moc gólů. Opět ze standardky, z penalty. Standardní situace nedohráváme tak, jak máme. Je to chlapský fotbal, který kluci teprve poznávají. Snažíme si vysvětlovat, že je to vše o těchto detailech, zatím se nám to ale tolik nedaří. Jsme zatím proti soupeřům příliš křehcí,“ naznačil největší chyby týmu.