2:7
(1:3)
1. kolo, 11. 8. 2019, Stadion Admira
FK Admira Praha - SK Slavia Praha B
Sešívaní nasázeli Admiře Praha sedm gólů a po dominantním výkonu se mohou radovat z vysokého vítězství 7:2.

Pro první kolo ČFL proti Admiře Praha posílili slávistické béčko i někteří hráči prvního týmu – jmenovitě Jaroslav Zelený, Alexandru Baluta, Peter Olayinka a Stanislav Tecl.

Ačkoliv vstoupili sešívaní do utkání aktivně, byla to Admira, která si jako první vytvořila nebezpečné šance. Nejprve se do samostatného úniku dostal Radimský. Toho zastavil až skvělým zákrokem Jakub Markovič. O pár minut později se po chybě v rozehrávce dostal ke střele Zahálka, slávisty v tomto případě zachránila pravá tyč Markovičovy branky.

Ve 21. minutě už však sešívaní po rohu Admiry kapitulovali. Na míč si nejvýše naskočil Vosický a přesnou hlavičkou na zadní tyč otevřel skóre zápasu – 0:1.

Sešívaní se z obdržené branky rozhodně nesložili a záhy odpověděli. Ve 23. minutě založil rychlý brejk Lukáš Červ, když vysunul k úniku na levé straně Alexandra Balutu. Ten míč předložil před vápno a tam si ho našel Peter Olayinka, který ho uklidil bezpečně do sítě – 1:1!

Netrvalo to dlouho a bylo slávistům ještě veseleji. Ve 27. minutě uvolnil Daniel Kosek na levé straně Petera Olayinku, který ihned centroval do nebezpečného prostoru. Tam se k míči dostal Nedžad Zihasovič a přesnou hlavičkou na bližší tyči strhl vedení na stranu Slavie – 2:1!

S pouhým obratem se ale Slavia nespokojila a před přestávkou přidala další branku. Po rohovém kopu Daniela Koska vznikl v pokutovém území Admiry závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Stanislav Tecl a tvrdou ranou levačkou zvýšil vedení sešívaných – 3:1!

Do druhého poločasu vstoupili slávisté stejně ofenzivně naladění, jako ukončili ten první. Ve 48. minutě se po kombinaci mezi Davidem Macháčkem a Alexandrem Balutou dostal v bezprostřední blízkosti branky Stanislav Tecl a připsal si svůj druhý gól – 4:1 pro Slavii!

Velkou zásluhu na pátém gólu měl Farid Nabiyev, který se na hřiště dostal v průběhu druhého poločasu. Po rohovém kopu hlavou orazítkoval sice pouze břevno Jungrovy brány, ale míč se odrazil k Lukáši Červovi, který míč nekompromisně poslal do sítě – už 5:1!

Domácí mohli skóre korigovat dalekonosnou střelou Čáchy, ta ale skončila pouze na břevně. V závěru utkání se ještě Jakub Markovič vytasil s fantastickým zákrokem proti hlavičce z bezprostřední blízkosti. Korekce skóre přišla až v 81. minutě, kdy se nádherně uvolnil domácí Radimský a přesnou střelou k levé tyči snížil vedení sešívaných – 5:2.

Když už to vypadalo, že se skóre do závěrečného hvizdu nezmění, udeřili sešívaní, a to hned dvakrát! Nejprve útočný průnik Imada Rondiče zakončil střelou do prázdné branky Alexandru Baluta a o malou chvíli později šikovný Rumun vysunul Martina Douděru do samostatného úniku, a ten zpečetil výsledek na drtivých 7:2!

Slávisté si tak z prvního kola ČFL odnáší ze hřiště Admiry po dominantním výkonu zaslouženě všechny body. V příštím kole je čeká doma Loko Vltavín.