B-tým otočil utkání v Karlových Varech | SK Slavia Praha

1:2
(1:0)
7. kolo, 22. 9. 2019
FC Slavia Karlovy Vary - SK Slavia Praha B
Díky dvěma trefám Farida Nabiyeva B-tým zvrátil nepříznivý vývoj zápasu v Karlových Varech a získal další tři body do tabulky.

B-tým v posledním kole zvítězil doma nad Hostouní 4:0, část hráčů v týdnu hrála také utkání UEFA Youth League proti Milánu.

Na půdě Karlových Varů si premiéru v B-týmu a ČFL odbyl Brazilec Joao Felipe.

Slávisté vstoupili do utkání aktivně a měli více ze hry, do vedení ale šli jako první domácí Karlovy Vary. Po nedorozumění mezi obránce a brankářem se k míči dostal Rostislav Vokáč, který přehodil Jana Sirotníka.

Blízko vyrovnání byl B-tým po střele Farida Nabiyeva, dobrým zákrokem se ale prezentoval brankář Bláha a míč vyrazil na roh. V závěru poločasu měli velkou šanci domácí, kdy se po standardní situaci dostal útočící hráč do dobré pozice, míč ale do branky dopravit nedokázal.

Do kabin se tak šlo za vedení domácích.

V 50. minutě bylo ale už srovnáno. Karlovy Vary nejprve kopali roh, který obrana Slavie odvrátila, do brejku se následně hnal Farid Nabiyev, který nejprve překonal vyběhnutého brankáře Bláhu, jeho střela se ale zastavila na tyči. Jelikož Farid Nabiyev nic nevzdal a své zakončení dobíhal, tak v poklidu uklidil odražený míč do sítě!

70. minuta pak přinesla rozhodující moment zápasu. Slávisté pěkně zakombinovali, díky povedené akci se ocitl ve vápně osamocený Farid Nabyiev, který krásnou ranou otočil stav utkání.

Domácí se v závěru snažili o vyrovnání, obrana B-týmu Slavie byla ale připravena a další gól už nedovolila.

Sešívaní tak vezou ze západu Čech tři body!