B-tým otočil zápas s 1. FK Příbram B a vítězí 2:1 | SK Slavia Praha

B-tým otočil zápas s 1. FK Příbram B a vítězí 2:1

2:1
(0:0)
8. kolo, 11. 10. 2020, Xaverov
SK Slavia Praha B - FK VIAGEM Příbram B
B-tým si doma dokázal poradit s Příbramí a získal tři body po gólech Juráska a Kopáčka.

Oproti zápasu s Karlovými Vary udělal trenér Marek Jarolím čtyři změny. Bártu nahradil Hošek, Švec se posunul do střední zálohy a místo Kopáčka, Simy a Zeronika nastoupili Šmíd, Rigo a Felipe.

Velkou část prvního poločasu měla Slavia mírnou převahu, ale přesto byl průběh zápasu vyrovnaný a hrálo se na obě strany téměř stejně. První velkou šanci měl ve 12. minutě Matys, který se objevil sám ve vápně soupeře, ale branku hostí přestřelil. K velké šanci se dostala také Příbram ve 27. minutě, když vyslal Antwi prudkou střelu z velkého vápna. Jeho pokus ale kryl brankář Surovčík a k následné dorážce už se hosté nedostali díky pohotové reakci obrany.

V druhé půli jsme mohli sledovat opět poměrně vyrovnanou partii s šancemi na obou stranách. Jako první gólově udeřila Přibram v 50. minutě, když se po skrumáži ve vápně dostal k dorážce Hájek a poslal svůj tým do vedení 1:0.

Během 58. minuty se do velké šance dostal Antwi. Ocitl se s míčem před brankou Slavie, ale střela mu nesedla a mířila nad.

V 62. minutě srovnal stav Matěj Jurásek. Z rohového kopu musel hlavičku Švece krýt brankář Kočí. S následnou Juráskovou dorážkou umístěnou pod břevno si už ale neporadil.

Slávistům se nakonec podařilo utkání otočit. Přihrávku Zeronika do vápna si na přední tyči našel Jakub Kopáček, kterému se podařilo dostat míč do brány.

Slavia porazila doma Přibram B 2:1 a připisuje si tři body. V dalším kole je 28. října čekají venku Domažlice.