B-tým podlehl ve druhém zápase letní ligy Benešovu | SK Slavia Praha

B-tým podlehl ve druhém zápase letní ligy Benešovu

1:2
(1:1)
Miniliga 2, 30. 5. 2020, Xaverov
SK Slavia Praha B - SK Benešov
Ve druhém utkání letní ligy neudrželi hráči slávistického B-týmu vedení po brance Matěje Víta a prohráli na Xaverově s Benešovem 1:2.

Svěřence Martina Hyského čekali v rámci druhého zápasu letní ligy METAL CONEXION CUPU hráči SK Benešov. V prvním utkání ligy vyhráli slávisté na hřišti Táborska po penaltovémé rozstřelu 3:2.

První větší příležitost utkání si v 9. minutě po chytré rozehrávce rohu nakrátko vytvořil Jakub Zeronik, který se pokusil o zajímavý obstřel na vzdálenější tyč. Pravou šibenici benešovské branky ale netrefil.

Gólové radosti se sešívaní dočkali už o pár minut později, konkrétně v 17. minutě. Po ztrátě Benešova a rychlém přenesení hry na pravou stranu k Martinu Douděrovi vyslal drobný bek prudký a hlavně přesný centr mezi malé vápno a penaltu, kam si naskočil Jonáš Kneifel. Jeho tvrdou hlavičku ještě Rotbouer vyrazil, ale na dorážku Matěje Víta byl krátký – 1:0 pro slávistické béčko!

Dlouho se ale sešívaní neradovali. Ve 21. minutě zahráli benešovští prudký roh na přední tyč a s parádním zákrokem se musel vytáhnout Jakub Sirotník. Následně ale v pokutovém území vznikl závar, při kterém byl jeden z útočníků faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten následně proměnil Vrňák – 1:1.

O pět minut později mohli sešívaní oplatit stejnou mincí. Do Jakuba Zeronika nevybíravým způsobem naběhl jeden z obránců a rozhodčí ani tentokrát neváhal! K exekuci penalty se postavil Jakub Křišťan a pokusil se o technickou střelu k levé tyči, Rotbouer ale vystihl směr a konečky prstů míč vyrazil.

Zbytek vyrovnaného poločasu se odehrál bez větších příležitostí na obou stranách a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Ve stejném duchu, jako probíhala druhá polovina první půle, začala i půle druhá. Do ni nastoupila Slavia hned s devíti změnami v základní sestavě, z původní jedenáctky na hřišti zůstali pouze Jan Sirotník v brance a Daniel Kosek na levém beku.

Na první větší příležitost druhého poločasu si museli diváci, kteří mohli v omezeném počtu po dlouhé době dorazit na fotbal, počkat až do 76. minuty. Bohužel se na jejím konci radovali hráči Benešova. Ojedinělý rychlý brejk zakončil po přízemní přihrávce z pravé strany Vosáhlo a poslal hosty do vedení – 1:2.

Ačkoliv sešívaní drželi míč na svých kopačkách, zajištěnou benešovskou obranu ve druhé půli příliš neprověřili. Ve druhém utkání letní ligy tak slávistické béčko podlehlo Benešovu 1:2.

Třetí utkání čeká sešívané 6. července od 10:00 na hřišti béčka Bohemians.