B-tým porazil v letní lize Plzeň 5:2 | SK Slavia Praha

5:2
(3:1)
Miniliga 4, 10. 6. 2020, Xaverov
SK Slavia Praha B - FC Viktoria Plzeň B
Sešívané béčko posílené o zástupce A-týmu přehrálo plzeňský B-tým poměrem 5:2. Mezi střelce se zapsali João Felipe, Mohamed Tijani, Oscar Dorley, Martin Douděra i testovaný Abdallah Sima.

Ve 4. utkání METAL CONEXION CUPU neboli letní ligy, kterou mezi sebou hraje po ukončení ČFL šest týmů třetí nejvyšší české soutěže, přivítalo sešívané béčko dosavadního jasného lídra soutěže z Plzně. V základní sestavě Slavie se kromě Daniela Koska a Jakuba Markoviče představili také další členové A-týmu João Felipe, Oscar Dorley, Mohamed Tijani, nebo Abdallah Sima, který je ve Slavii na testech z Táborska.

Kvalita sešívaného kádru se projevovala od úvodního hvizdu. V 6. minutě mohli být fanoušci, kteří dorazili na Xaverov, svědky nádherné kombinační akce, kterou klidným počínáním na středu hřiště zahájil Oscar Dorley. Ten po ztrátě soupeře našel pohledným lobem Joãa Felipeho, ten zpracoval hrudí a druhým dotykem roztáhl do strany na Daniela Koska. Ten obratem míč vracel před bránu, kam si sbíhal Abdallah Sima. Vytáhlému senegalskému útočníkovi nestačily jen centimetry.

I přes tento úvodní tlak ale inkasovali sešívaní jako první. V 15. minutě se do míče po centru z pravé strany přesně opřel Herc a míč zapadl na zadní tyč – 0:1 pro Plzeň.

Netrvalo to však dlouho a přišla odpověď na tuto ojedinělou akci hostů. Ve 21. minutě si ve vápně nedovoleně počínal plzeňský gólman Sváček a rozhodčí neváhal – penalta! K její exekuci se postavil João Felipe, drobnými krůčky při rozběhu poslal brankáře na stranu a sám míč s klidem uklidil doprostřed – 1:1!

Jen o deset minut později byl dokonán prvopoločasový obrat. Na roh Tomáše Riga se nejvýše vyhoupl Mohamed Tijani a prudkou hlavičkou nedal plzeňskému gólmanovi šanci – 2:1!

Jen o tři minuty později přidal třetí zásah Oscar Dorley, když si našel prostor na hranici vápna a šikovnou střelou rozvlnil síť – 3:1!

Po poločase se obraz hry příliš nezměnil, ale opět stejně jako na začátku první půle udeřili hosté. V 52. minutě snížil plzeňský Hezoučký. Opakovala se však i reakce sešívaných. Jen o pět minut později vrátil sešívaným dvougólové vedení Abdallah Sima, který využil svých centimetrů a hlavou rozvlnil síť – 4:2!

Na hřiště se ještě podívali Jonáš Kneifel s Lukášem Červem a právě druhý jmenovaný se podepsal pod poslední branku zápasu. V 87. minutě míč naservíroval Martinu Douděrovi, který zblízka na zadní tyči zvýšil už na 5:2! Skóre se už neměnilo sešívaní, a tak se mohli sešívaní po výhře nad Plzní radovat ze zvýšení svého bodového zápisu v tabulce letní ligy už na 8 bodů!