Béčko podlehlo Písku na penalty | SK Slavia Praha

2:3p
(1:0)
Miniliga 5, 13. 6. 2020, Xaverov
SK Slavia Praha B - FC Písek
Sešívané béčko ještě pár minut před koncem v pátém utkání letní ligy proti Písku vedlo. Nakonec se muselo po prohře 2:3 na penalty spokojit s pouhým bodem.

V pátem utkání METAL CONEXION CUPU, neboli letní ligy, které se účastní několik týmu ČFL, přivítali sešívaní na svém domácím hřišti v Xaverově-Horních Počernicích hráče Písku. Oproti minulému utkání proti plzeňskému béčku nebyli v sestavě kromě Daniela Koska žádní hráči z A-týmu, a tak měla sestava, kterou vybral pro zápas trenér Marek Jarolím, o poznání menší věkový průměr.

První velkou příležitost si slávisté vypracovali v 9. minutě, kdy o míč při rozehrávce obral obránce hostů Jakub Zeronik. Ačkoliv byl záhy faulován, míč stihl ještě prostrčit do prostoru pro Abdullah Simu, který tak mohl pokračovat sám na branku. Na hranici vápna se odhodlal k přízemní střele, ale písecký gólman Satrata hosty zachránil zákrokem nohou.

Další šanci měli sešívaní ve 24. minutě, kdy rozehrávku hostů přečetl Daniel Langhamer z 20 metrů se pokusil ohrozit branku. Jeho obstřel ale mířil příliš vysoko.

Sešívaní byli po celou dobu první půle, která byla prošpikovaná mnoha osobními souboji a tvrdými zákroky, aktivnější a odměna přišla ještě před poločasem. Ve 40. minutě byl ve vápně podražen Preslem Jakub Zeronik a rozhodčí neváhal. K penaltě se postavil Tomáš Vlček s kapitánskou páskou a míč neomylně poslal do levého horního rohu – 1:0 pro Slavii!

Po přestávce se pokračovalo v bojovném stylu hry. V pozměněné sestavě ale Slavia rychle inkasovala. Písek udeřil v 52. minutě stejně jako předtím Slavia, z penalty. Nemýlil se písecký Valenta – 1:1.

Spíše než technickou, kombinační hru mohli diváci v druhé půli vidět neúprosný boj o střed hřiště proložený četnými fauly na obou stranách.

Když už to vypadalo, že se diváci gólu ve druhé půli nedočkají, vyprodukovali sešívaní krásnou brejkovou akci! V 84. minutě míč skvěle u lajny vybojoval Lukáš Červ a umožnil Michalu Hoškovi postupovat na pravé straně. Ten pak balon předložil před branku, kde jej k tyči usměrnil David Eichler2:1 pro sešívané!

Tři body ale pozdní gól nezajistil. V 89. minutě srovnali písečtí podruhé, tentokrát po závaru v pokutovém území domácích. Trefil se Voráček – 2:2.

Více už základní hrací doba nepřinesla a na řadu musely přijít penalty. Jan Sirotník sice hned na úvod lapil penaltu Voráčka, v celkově šesti sériích se ale jeho písecký protějšek Satrapa vytáhl hned se dvěma úspěšnými zákroky proti Michalu Hoškovi a Michalu Kubáňovi. Po penaltovém rozstřelu tak podlehli sešívaní Písku 2:3.