Béčko zvládlo díky hattricku Touly i odvetu a postupuje do F:NL | SK Slavia Praha

2:3
(0:2)
2. kolo, 18. 6. 2022, Teletník Aréna
Zápy - SK Slavia Praha B
Sešívané béčko zvládlo díky hattricku Daniela Touly i přes dramatický závěr odvetné utkání baráže ČFL proti Zápům vítězně a postupuje do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY!

První barážové utkání na domácí půdě zvládlo sešívané béčko díky gólům Matěje Zachovala a Davida Nováka proti Zápům vítězně 2:1. Pro odvetu, která se konala o tři dny později na hřišti středočeských Záp, vsadil tak trenér Marek Jarolím opět na velmi mladou sestavu, i když v základní sestavě udělal hned pět změn.

Sešívaní hrající v černé kombinaci zahájili utkání v sympatickém tempu, k první velké šanci se ale na začátku 13. minuty dostali domácí Zápy. Jelínkův technický pokus z hranice šestnáctky zastavilo až břevno Kolodziejovy branky. Slávisté se touto velkou příležitostí soupeře nenechali rozhodit a v souladu se známým fotbalovým rčením ihned odpověděli. Jen o minutu později po povedeném průnikovém pasu Martina Fatrdleho unikl obraně Daniel Toula, zkušeně obešel brankáře Hrubeše a z ostrého úhlu poslal o tyč míč do brány – 1:0 pro Slavii!

Když už to vypadalo, že bude spět poločas ke konci za jednogólového vedení sešívaných, nastala situace jako přes kopírák podobná té ze začátku půle. Domácí svoji šanci v osobě střílejícího Kubů nevyužili a sešívaní je za to velmi rychle potrestali. Ve 39. minutě se slávisté dostali do rychlého brejku, na jehož konci se míč dostal až k Danielu Toulovi. Ten si všiml vyběhnuvšího Hrubeše a šikovným dotykem poslal míč okolo něj – 2:0!

Krátce po výměně stran mohl Daniel Toula už zkompletovat hattrick, a to konkrétně v 56. minutě, kdy se po pohledné kombinaci na levé straně dostal na hranici vápna ke střele. Jeho technický pokus ale Hrubeš vyrazil. Už jen o dvě minuty později byl ale na slávistického střelce krátký. Daniel Toula opět bleskově unikl obraně, počkal si na moment, kdy půjde brankář na zem a zkušeně jej dloubáčkem přehodil – hattrick Daniela Touly a už 3:0 pro sešívané!

Ačkoliv vypadal zápas už jako jednoznačná záležitost, domácím se jej podařilo zdramatizovat. Nejprve se v 74. minutě prosadil z penalty Matějka, o čtyři minuty později pak dalekonosnou střelou rozvlnil síť Zoubek – 3:2.

Náročný závěr ale mladí slávisté ustáli, vstřelení třetího gólu nepřipustili a dokráčeli k vítězství 3:2! To znamenalo jediné – po prvenství ve skupině A ČFL a zvládnuté baráži proti Zápům si slávistické béčko zahraje příští rok FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU!