Bod v poslední vteřině | SK Slavia Praha

2:2
(0:2)
1. kolo, 8. 8. 2016, Eden Arena
SK Slavia Praha - FC Zlín
Branky: <b>Branky:</b> 71. van Kessel, 90. Mešanovič - 18. Poznar, 30. Holík </br> <b>ŽK:</b> Živulič, Štípek, Matějov, Dostál, Holík (všichni Zlín)</br> <b>Rozhodčí:</b> Houdek - Wilczek, Pospíšil
PRAHA/EDEN ARENA – Sešívaní v opožděné ligové premiéře remizovali se Zlínem. V Edenu to dlouho vypadalo, že rozhodne první půle, ve které hosté udeřili dvakrát. Van Kesselovo snížení pak ale dalo Slavii naději a Mešanovič nakonec vystřelil bod doslova v poslední vteřině zápasu.
Úvodní čtvrthodina zápasu nepřinesla žádné větší vzrušení, v 18. minutě šli ale z první šance zápasu do vedení fotbalisté Zlína. Vukadinovič přesprintoval po pravé lajně tři čtvrtiny hřiště, vyhnul se skluzujícímu Delimu a naservíroval míč na velké vápno Tomáši Poznarovi. Jeho střelu sice Pavlenka stihl tečovat, míč ale nakonec doskákal k prvé tyči naší brány.

Gól jako by oba týmy probudil z odpolední letargie a zápas nabral na obrátkách. Ve 22. minutě rozehrál Hušbauer přímý kop po faulu na Mihalíka, míč doletěl na zadní tyč k Delimu a jeho hlavičku musel s problémy vyrážet gólman Dostál.

Ve stejné minutě tečoval na druhé straně Diego Živulič hlavou centr z rohového kopu a míč jen těsně minul vzdálenější tyč.

A hned v dalším útoku si vzal míč Gino van Kessel, prostrčil ho středem hřiště mezi stoperskou dvojicí Zlína a svou tvrdou ránu levačkou poslal metr vedle Dostálovy pravé tyče.

Byl to ale opět Zlín, který podruhé udeřil do rozhozené slávistické obrany. Ve 30. minutě posunul Vukadinovič balon z pravé strany na střed Lukáši Holíkovi, ten nikým neatakován napřáhl levačkou a přesnou ranou o tyč zdvojnásobil vedení hostí.

Do druhého poločasu už v sešívaném dresu nenastoupil Jan Mikula a místo něj se na hřišti poprvé od svého návratu do Slavie objevil Dušan Švento.

V 55. minutě měl pak příležitost na snížení skóre po Hušbauerově rohu Simon Deli, s jeho hlavičkou na zadní tyči si ale Dostál poradil. Už o několik minut dříve se ale musel na druhé straně ukázat Pavlenka, když vyrážel další nebezpečnou střelu z dílny výborně hrajícího Vukadina Vukadinoviče.

V 67. minutě pak obrovskou příležitost na snížení promarnil Milan Škoda. Toho našel za obranou geniální přihrávkou Levan Kenia, Škoda ale tváří v tvář Dostálovi napálil jen nohy zlínského gólmana. Hned z protiútoku dostal míč do Pavlenkovy brány Štípek, branka ale neplatila pro jeho ofsajdové postavení.

Slavii se podařilo snížit až v 71. minutě. Centr z levé strany proskákal ve vápně až k Mešanovičovi, ten balon zpracoval pro van Kessela a nizozemský útočník poslal svou ránu o levou tyč do sítě.

Sešívaným se ale nedařilo vytvářet si více brankových příležitostí. V 81. minutě proletěl Šventův prudký centr jen těsně vedle šibenice Dostálovy brány a o chvíli později poslal van Kessel svoji ránu z dvaceti metrů nad.

Naopak na druhé straně musel těsně před koncem řádné hrací doby zasahovat proti Hubáčkově dělovce Pavlenka. Největší příležitost měl na hlavě už v 90. minutě opat Škoda, hlavou ale poslal míč po Bořilově centru jen doprostřed brány.

V další obrovské příležitosti pak Škoda poslal míč po Šventově přihrávce jen do břevna Dostálovy brány. Když už to vypadalo, že všechny tři body sebere Zlín, poslal Hušbauer dlouhý balon do vápna, v obrovském závaru se nejlépe zorientoval Muris Mešanovič a u levé tyče protlačil míč do sítě.

Sešívaní tak vydřeli jeden bod doslova v poslední vteřině. Šanci na první ligovou výhru tak budou mít už tuto neděli v Jihlavě.