Cenná výhra nad Slováckem, rozhodl Lingr | SK Slavia Praha

Cenná výhra nad Slováckem, rozhodl Lingr

0:1
(0:1)
21. kolo, 13. 2. 2022, Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty
1.FC Slovácko - SK Slavia Praha
Sešívaní ve 21. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Uherském Hradišti nad Slováckem 1:0. Zisk cenných tří bodů na půdě pátého týmu tabulky zajistila trefa Ondřeje Lingra ze závěru prvního poločasu.

Na slávisty čekal v neděli velmi obtížný soupeř, Slovácko v letošní sezoně drželo na vlastním stadionu výbornou bilanci osmi výher z devíti utkání, v nichž výběr Martina Svědíka nastřílel osmnáct branek a jen šest obdržel.

Jindřich Trpišovský a jeho kolegové nasadili do základní sestavy posilu Davida Juráska, druhý import z Mladé Boleslavi Daniel Fila byl připraven na střídačce. Tým vedl do boje s kapitánskou páskou Stanislav Tecl, Tomáš Holeš se místo vykartovaného Tarase Kačaraby zhostil role stopera. První vzájemný duel skončil 12. září v Edenu výhrou sešívaných 2:1, Aleš Mandous si odbyl svůj soutěžní debut ve Slavii, góly vstřelili Daniel Samek a Stanislav Tecl.

Do první šance se na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty dostali slávisté, rána Tomáše Holeše v 7. minutě po rohovém kopu byla zablokována Havlíkem. Hlavní rozhodčí přezkoumal situaci u videa, ke hře rukou v pokutovém území dle VARU nedošlo. Alexandru Bahovi po dlouhém centru Jakuba Hromady chyběly k zakončení centimetry.

Ve 21. minutě střílel Jakub Hromada do obranného valu Slovácka, míč se snesl mimo branku, následný rohový kop domácí ubránili. Po půlhodině hry Ivan Schranz našel zpětnou přihrávkou nabíhajícího Petera Olayinku, jeho rána byla sražena, Nguyen zasahovat nemusel. Pět minut před koncem prvního poločasu zkusil zdálky štěstí Alexander Bah, trefil jen domácí blok. První žlutou kartu následně obdržel David Jurásek.

Minutu před koncem prvního poločasu předvedli slávisté nádhernou akci a mohli slavit první jarní soutěžní gól. Ivan Schranz průnikovou přihrávkou našel Alexandera Baha, který z pravé strany naservíroval balon před odkrytou branku Ondřeji Lingrovi. Záložník sešívaných se nemýlil a připsal si v probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY už svůj osmý zásah, čímž si vytvořil vlastní maximum – 0:1.

Lingr v Uherském Hradišti vstřelil vítězný gól při vzájemné konfrontaci i v loňské sezoně, Slavia 28. února 2021 vyhrála 3:2.

Do kabin šli červenobílí s jednobrankovým náskokem. V průběhu prvního poločasu fanoušci na stadionu uctili památku Jana Mičky, mladého fanouška Slovácka a také Slavie, který tragicky zemřel při autonehodě ve věku 26 let.

Do druhé půle nastoupily oba týmy beze změn. Ve 47. minutě na hranici velkého vápna natáhl k halfvoleji Jakub Hromada, Nguyen ukryl míč do rukavic. Petrželovo zakončení trefilo Alexandera Baha.

V 64. minutě Šimko šlapákem sestřelil Petra Ševčíka a slávisté zahrávali zajímavou standardní situaci, Slovácko se při dvou střeleckých pokusech ubránilo. Rána Ivana Schranze z velkého úhlu prolétla malým vápnem, pomezní sudí ale signalizoval ofsajd Petera Olayinky. Po přiťuknutí Juráska střílel Ondřej Lingr, trefil blok.

Slovácko se ubránilo i po akci Ivana Schranze a Petra Ševčíka v 76. minutě, hlavička Tomáše Holeše po rohovém kopu Nguyena nevystrašila. V rámci prvního střídání Slavie nahradil Ibrahim Traoré Ondřeje Lingra, před Stanislavem Teclem odkopl míč na poslední chvíli Nguyen, který vyběhl daleko ze své branky.

Čtyřminutové nastavení žádnou nebezpečnou situaci nepřineslo, na poslední desítky vteřin naskočil poprvé v sešívaném Maksym Talovjerov, který nahradil Petra Ševčíka. Havlíkovu ránu z dálky vytěsnil Aleš Mandous na roh, po jeho rozehrání hlavní rozhodčí odpískal konec duelu.

Slávisté v Uherském Hradišti uhájili těsnou výhru 1:0 a před nedělním večerním vzájemným soubojem Sparty s Plzní se posunuli do čela tabulky.

Další utkání čeká výběr Jindřicha Trpišovského ve čtvrtek, v rámci vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy cestují do tureckého Istanbulu na souboj s tamním Fenerbahce. Na ligové trávníky vyběhnou sešívaní v neděli, v Edenu je čeká vršovické derby proti Bohemians.