Chelsea v závěru ukořistila těsné vítězství | SK Slavia Praha

Chelsea v závěru ukořistila těsné vítězství

0:1
(0:0)
Evropská liga, 11. 4. 2019, Eden Arena
SK Slavia Praha - Chelsea FC
Slávisté předvedli fantastický výkon a dlouho drželi proti Chelsea bezbrankovou remízu. O konečném výsledku rozhodl Alonsův gól v samotném závěru.

Trenér Jindřich Trpišovský se nemohl pro čtvrtfinálový zápas UEFA Europa League proti Chelsea spolehnout na služby Tomáše Součka, který si odpykával trest za žluté karty. Dvojici defenzivních štítů tak vytvořil Ibrahim Traoré společně s Alexem Králem. Na hrotu pak místo Milana Škody nastoupil Peteru Olayinkovi. Při absenci kapitána pásku vůbec poprvé v soutěžním zápase za Slavii navlékl Simon Deli.

I přes několik prázdných sektorů na Tribuně Sever vyběhli hráči do výborné atmosféry a první šance se diváci dočkali hned ve 2. minutě. Miroslav Stoch našel z přímého volného kopu přesně hlavu Simona Deliho, který v pádu hlavičkoval jen o kousek mimo branku.

Chelsea sice patří mezi kluby světové extratřídy, ale divák méně znalý fotbalových reálií by to podle první dvacetiminutovky nepoznal. Slavia hrála agresivně, vyhrávala osobní souboje a dělala v rozehrávce soupeři spoustu nepříjemností. Díky tomuto stylu hry se sešívaným naskytla možnost ohrožení brány hostí například v 21. minutě po střele Petra Ševčíka zpoza vápna.

Jakmile však byla Chelsea u míče, její síla se hned ukázala. Ve 25. minutě se dostal k míči Willian a z kroku napřáhl ke střele z hranice vápna. Jeho projektil naštěstí pouze orazítkoval břevno branky Ondřeje Koláře, a skóre se tak neměnilo ani po této šanci.

Velké naděje v ochozech vzbudil průnik Lukáše Masopusta v samotném závěru poločasu. Procpat finální přihrávku na Petera Olayinku se mu ale nepodařilo. Více gólových příležitostí první půle nepřinesla, a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Oba celky vstoupily do druhé půle beze změn a první větší příležitosti se diváci po změně stran dočkali v 58. minutě, kdy Peter Olayinka chytře našel ze strany Lukáše Masopusta nabíhajícího do vápna. Slávistickému křídelníkovi však nevyšel první dotyk a z šance tak nic nebylo.

Následovala pasáž hry, kdy si Chelsea vypracovala několik zajímavých příležitostí. Nejprve se po rohu Rudiger opřel do odraženého míče a Ondřej Kolář se musel vytasit s fantastickým reflexivním zákrokem. O malou chvíli později po zajímavé kombinaci s Barkleym mířil jen o kousek vedle Willian.

Slávisté však nezůstávali pozadu a v 68. minutě si vytvořili také zajímavou šanci ke skórování. Lukáš Masopust vysunul do úniku Ibrahima Traorého, ten se nerozpakoval a pelášil ihned k bráně. Na hranici vápna se rozhodl vystřelit a Kepa měl plné ruce práce, aby míč vytlačil na roh.

Na hřiště se postupně dostali Jaromír Zmrhal a Josef Hušbauer, kteří nahradili unaveného Miroslava Stocha a Lukáše Masopusta.

Zřejmě největší příležitost sešívaných přišla v 80. minutě. Kdy centr Josefa Hušbauera gólman hostí pouze srazil k nohám Jana Bořila, který neváhal a akrobaticky se do skákajícího míče opřel. Kepa se musel opět vytáhnout se skvělým zákrokem, aby zabránil změně skóre.

To, čeho se však všichni obávali, přišlo v samotném závěru, v 86. minutě. Willian technickým centrem našel přesně hlavu Alonsa, který se pověsil do vzduchu a poslal míč za záda Ondřeje Koláře – 0:1.

Nic na vývoji skóre nedokázal změnit ani příchozí Mick van Buren. Slávisté se po sympatickém výkonu museli smířit s nejtěsnější možnou prohrou, a do odvety tak Slavia pojede s jednogólovým mankem.