DOUBLE! Slávisté ve finále MOL Cupu porazili Plzeň | SK Slavia Praha

DOUBLE! Slávisté ve finále MOL Cupu porazili Plzeň

0:1
(0:0)
Finále, 20. 5. 2021, Doosan Arena, Plzeň
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha
Sešívaní po dvou letech slaví zisk prestižního double! Mistrovskou sezonu 2020/21 ještě vylepšili čtvrtečním finále domácího poháru, ve kterém porazili Plzeň na jejím stadionu 1:0 a potřetí během čtyř let ovládli MOL Cup.

Vítězný gól vstřelil Abdallah Sima po krásné přihrávce Ibrahima Traorého, Plzeň dohrávala utkání od 54. minuty v deseti po vyloučení Havla.

Triumfem v domácí soutěži, kde stále zbývá odehrát dvě kola, vítězstvím v MOL Cupu a čtvrtfinálovou účastí v Evropské lize sešívaní okopírovali památnou sezonu 2018/19, kdy získali double poprvé po 77 letech. Mezi nejlepší čtyři týmy Evropské ligy Slavii tehdy nevpustila anglická Chelsea.

Na první šanci se v Doosan Areně čekalo do 8. minuty, Nicolae Stanciu v obtížné pozici halfvolejem mířil nad. O dvě minuty později měla obrovskou příležitost Plzeň, Falta tváří v tvář Ondřeji Kolářovi neuspěl. Brankář Slavie včas zmenšil střelecký úhel a předvedl výborný zákrok.

Brankářská jednička Slavie byla v permanenci i ve 14. minutě, ránu Beauguela ukryl Ondřej Kolář nadvakrát do rukavic. Následný únik Jana Kuchty v šanci nevyústil, finální přihrávku na Petra Ševčíka vystihl jeden z obránců.

Po půlhodině hry dlouhé obléhání domácí branky skončilo centrem Alexandera Baha, Jakub Hromada se k míči na bližší tyči neprobil. Odkopával plzeňský brankář Staněk a Bucha o pár vteřin později pálil vysoko nad. Ve 35. minutě Havel skluzem nevybíravě trefil Oscara a rozhodčí Hrubeš mu udělil první žlutou kartu zápasu.

Šanci otevřít skóre měl Lukáš Masopust, razantním volejem po centru Alexandera Baha těsně přestřelil. Ve 41. minutě byl Beauguel faulován dva metry před velkým vápnem a po volném přímém kopu Ondřej Kolář vytáhl další fantastický zákrok. Rána Kalvacha mířila do pravé šibenice.

Oba týmy šly do kabin za bezbrankového stavu. Druhý poločas začaly stejné sestavy, které končily prvních 45 minut. Slávisté svého soupeře zatlačili, výsledkem tlaku byl pokus Nicolae Stancia levačkou na bližší tyč. Staněk se pěknou akcí rumunského reprezentanta, kterou začala patička Ondřeje Kúdely a centr Jana Bořila, zaskočit nenechal.

V 54. minutě Havel obdržel za zákrok na Simona Deliho druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Následně se nad Štruncovými sady zatáhlo a spustil se hustý déšť. Po hodině hry sáhl Jindřich Trpišovský ke dvojitému střídání, Lukáše Masopusta nahradil Abdallah Sima a Jakub Hromada přepustil místo Ibrahimu Traorému. Proti ráně Alexandera Baha kroucené na zadní tyč vytáhl Staněk dobrý zákrok a míč konečky rukavic vyrazil.

V 66. minutě se na daleký výlet vydal Staněk, gólman Plzně skluzem dokázal odkopnout míč před sprintujícím Janem Kuchtou a úspěšný byl v totožné akci i o pár vteřin později pár metrů před půlicí čarou. Dvacet minut před koncem střílený centr Alexandera Baha proletěl těsně nad břevnem domácí branky. Stejný hráč pak vymyslel velkou šanci pro Abdallaha Simu, který pálil nad.

Senegalský křídelník ale nemusel smutnit dlouho. V 73. minutě Abdallah Sima prokázal dobrou orientaci v pokutovém území a po skvostné přihrávce uklidil míč k pravé tyči – 0:1. Asistenci si připsal Ibrahim Traoré, další střídající hráč.

Po centru Čermáka se k hlavičce dostal v 83. minutě Hybš, jeho slabý pokus ale Ondřeje Koláře nepřekvapil. Dvě minuty před koncem sahala Plzeň po vyrovnání, Brabec ve velké příležitosti pálil těsně nad. Míč doputoval nad břevno díky obětavé teči obránců Slavie.

Slávisté těsnou výhru uhlídali, ve finále MOL Cupu porazili Plzeň 1:0. Svěřenci Jindřicha Trpišovského tak ovládli domácí pohár potřetí během posledních čtyř let a stejně jako v roce 2019 slaví double!

Další utkání čeká ligové šampiony a vítěze MOL Cupu už v neděli, kdy pocestují do Jablonce. Stále je o co hrát, Jan Kuchta útočí na korunu krále ligových střelců a v sázce je také další vylepšení ligového rekordu v neporazitelnosti, který má aktuálně hodnotu 44 utkání v řadě bez porážky.