Další domácí skalp: Slavia porazila Příbram 3:1 | SK Slavia Praha

Další domácí skalp: Slavia porazila Příbram 3:1

3:1
(0:1)
13. kolo, 19. 10. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FK VIAGEM Příbram
Po reprezentační pauze se v Edenu odehrálo 13. kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém Slavia přivítala na svém hřišti tým Příbrami. Po špatné první půli museli sešívaní utkání otáčet, nakonec ale zvítězili 3:1.

Trenér Jindřich Trpišovský udělal v sestavě Slavie několik změn oproti předešlým zápasům. Na krajích obrany se tak mohli v Edenu předvést obránci Tomáš Holeš a Jaroslav Zelený. Ve středu pole pak operoval Petr Ševčík, na kraji zálohy mladý Lukáš Provod a v útoku s kapitánskou páskou Milan Škoda.

Slávistický kanonýr o sobě dal příbramským hráčům vědět hned z kraje utkání. Po krátké, ale přesné kombinaci se Milan Škoda dostal ve 4. minutě ke střele z hranice velkého vápna, mířil ale těsně vedle levé tyče.

Bohužel, sešívaným se nepodařilo v průběhu první půle navázat na skvělé výkony z Ligy mistrů ani domácí soutěže a Příbrami naopak postupně přibývalo šancí. Ve 31. minutě navíc přišel trest. Příbramský bek Nový se postavil ke standardce z velké dálky a namířil svoji střelu mezi tři tyče. Ondřej Kolář měl s nebezpečnou střelou plné ruce práce a odrazil ji pouze na tyč, od které balon přistál přímo na noze Michala Škody. Ten se nemýlil a svůj tým poslal do vedení 0:1.

Do uběhnutí prvních 45. minut se už v Edenu nic zásadního nestalo a sešívaní zamířili do kabin s jednogólovým mankem na agresivně hrající Příbram.

Slavia vstoupila do druhé půle v nezměněné sestavě, ale evidentně plná elánu zvrátit nepříznivý výsledek, což dokumentovaly tři velké šance Lukáše Masopusta, Tomáše Součka a následně Petra Ševčíka. Bohužel, ani jedna brankou neskončila.

V 63. už ale bylo vše jinak. Po šikovné kombinaci Slavie zahrál ve velkém vápně rukou hostující Cmiljanovic a sudí Zelinka po krátkém váhání nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Tomáš Souček a míč poslal neomylně k pravé tyči, čímž vyrovnal stav utkání na 1:1.

O pět minut později mohl navíc Eden slavit znovu. Centr střídajícího Nica Stancia si před brankou našel Frydrych, který trefil příbramského Kodra, od něhož putoval míč za záda brankáře Kočího, čemuž přihlíželo 16 337 diváků. Slavia tak otočila stav utkání na 2:1.

Sešívaní se dvěma slepenými brankami dostali na koně, což v 73. minutě dokumentovali třetím zásahem. Stanislav Tecl našel ve vápně skvělým centrem hlavu Tomáše Součka a ten přesně věděl, co má udělat. Krásnou hlavičkou navýšil skóre na 3:1. Deset minut před koncem základní hrací doby mohlo být ještě veseleji, Tomáš Holeš ale trefil z bezprostřední blízkosti hlavou břevno.

Hráči Slavie měli ke konci zápasu ještě několik slibných příležitostí, bohužel je však nedokázali přetavit v branky. Zápas tak skončil stavem 3:1 pro domácí, díky čemuž si sešívaní připsali do tabulky důležité a skutečně vybojované tři body.