Daučíkův pohár pro Slovan, rozhodl jediný gól | SK Slavia Praha

Daučíkův pohár pro Slovan, rozhodl jediný gól

0:1
(0:0)
přát., 29. 6. 2018, Eden Arena
SK Slavia Praha - ŠK Slovan Bratislava
Slovan Bratislava získal Daučíkův pohár po vítězství 1:0 v Edenu. V 51. minutě rozhodl Šporar, van Buren před koncem neproměnil penaltu.

Sešívaní odehráli první utkání dne proti Viktorii Žižkov převážně s mladíky a na zápas se Slovanem O Pohár Ferdinanda Daučíka tak vyšla výrazně zkušenější sestava na hrotu se Stanislavem Teclem, do které se vešla i letní posila Vladimír Coufal.

První poločas nepřinesl příliš vzruchu a oba týmy se před brankou soupeře dostávaly do šancí jen zřídka. V 18. minutě se k první nebezpečné střele odhodlal Hušbauer, jeho ránu zpoza vápna ale Šulla vyrazil.

Ve 31. minutě měl otevření skóre na hlavě Sýkora, hlavičkoval ale v dobré pozici mino. Pět minut na to postupoval na druhé straně na Koláře sám Apau, náš gólman ale stačil míč po kličce na pravou stranu vyškrábnout zpod jeho nohou.

V závěru poločasu pak po dobrém přiklepnutí od Tecla pálil Hušbauer nad a první branku tak po akci na pravé straně vsítili hosté. V 51. minutě. Po rohu Slavie rozjel Slovan rychlý protiútok, míč se dostal na pravou stranu k Čavričovi, ten přízemním centrem našel na malém vápně volného Andraže Šporara a slovinský útočník měl dost času, aby přehodil vybíhajícího Kováře.

Po obdrženém gólu slávisté přidali a vytvořili si na několik minut tlak. K přímému kopu několik metrů za vápnem se v 58. minutě postavil Sýkora a míč levačkou sice poslal přes zeď, ale také zhruba metr nad břevno Šullovy branky.

V 63. minutě se dostal dlouhou kolmici ze středu hřiště nabíhající David Holman, vyběhnuvší Kolář ale stejně jako v prvním poločase dokázal míč sebrat zpod nohou záložníka Slovanu. Krátce na to se ke střele z levé strany dostal Kadfi, zamířil ale nad břevno.

V 65. minutě se na hřiště po dlouhé pauze zaviněné zlomeninou zánártní kůstky vrátil Mick van Buren, který nahradil Stanislava Tecla, a hned o minutu později připravoval velkou šanci Tomáši Součkovi. Záložník Slavie ale po jeho centru z levé strany hlavičkoval jen do rukavic gólmana Slovanu.

O chvíli později nedokázali ani van Buren ani Sýkora dosáhnout ve vápně na Bořilův ostrý centr, v 71. minutě pak Souček hlavičkoval po dalším centru z levé strany nad branku.

V 73. minutě se Zmrhal krásně uvolnil na levé straně a od půlící čáry vyslal do samostatného úniku Miroslava Stocha, jeho kličku na levou stranu ale gólman Šulla vystihl a následný oblouček dokázal vyrazit na roh. Chvíli po něm se k dalšímu centru zleva dostal Bořil, Mick van Buren ale v těžké pozici hlavičkoval nad.

Na druhé straně se po dlouhé době dostal po jednom z brejků do šance střídající Cmiljanič, kterému vracející se obrana nechala prostor na pravé straně vápna, jeho pokus ale zablokoval dobře postavený Bořil.

V 86. minutě dostala Slavia možnost srovnat skóre, když si Josef Hušbauer uvnitř vápna posunul balon na levou nohu a při pokusu o střelu byl faulován, Mick van Buren sice vystřelil do protipohybu gólmana, nastřelil ale jen tyč.

Ani ze závěrečného tlaku tak Slavia branku nedala a ve druhém přípravném utkání dne tak podlehla Slovanu Bratislava 0:1.