Destrukce Plzně! Sešívaní zvítězili 4:0 | SK Slavia Praha

4:0
(2:0)
7. kolo, 1. 9. 2018, Eden Aréna
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
Slavia dominovala souboji o čelo tabulky a Plzeň oslabenou o jednoho muže v poli porazila 4:0. Po 7. kole jsme tak zpět na prvním místě FORTUNA:LIGY!

Trenér Trpišovský udělal oproti Teplicím dvě změny, na stoperu nastoupil od začátku rekonvalescent Simon Deli a na kraji zálohy namísto Alexandra Baluty od začátku běhal Jaromír Zmrhal.

Fanoušci v zaplněném Edenu se ani nestačili usadit a Slavia se ujala vedení. Po faulu na Tecla nechal rozhodčí výhodu, z levé strany odcentroval Jaromír Zmrhal, středem vápna si naběhl Tomáš Souček a zcela nehlídaný poslal nechytatelnou hlavičku k pravé tyči Kozáčikovy brány.

V 10. minutě se poprvé předvedla Viktoria, když ke střele z 20 metrů na středu hřiště dostal prostor Čermák, po zemi ale mířil vedle pravé tyče. O minutu později ovšem musel ze hry odstoupit Simon Deli. Ten si v jednom ze soubojů s Michalem Krmenčíkem obnovil své svalové zranění a po krátké konzultaci se střídačkou ho nahradil Ondřej Kúdela.

Střed první půle pak viděl vyrovnaný fotbal, kdy v 17. minutě mohli hosté srovnat, Čermák ale ve vápně promáchl přihrávku „nůžkami“ od Zemana.

Divy se začaly dít až ve 35. minutě. Dlouhž centr z levé strany mířil na zadní stranu vápna na Coufala, před kterým zahrál Zeman ve výskoku rukou. Zkoumalo se video a výsledkem byla penalta pro Slavii, kterou ovšem Hušbauerovi Kozáčik vyrazil.

To ale nebylo všechno. K volnému míči se dostali slávisté, po několika sekundách zasáhl Hubník v souboji loktem Sýkoru a sudí Ardeleánu nemilosrdně ukázal na puntík podruhé. Plzeňského kapitána Hubníka navíc ocenil druhou žlutou kartou a Slavia tak získala výhodu jednoho může v poli.

Druhou půli sešívaní zápas kontrolovali a oslabená Plzeň se k větším šancím na korekci výsledku nedostala. Naopak sešívaní přidali další dvě branky. První přitom mohli dát už v 55. minutě, kdy Kozáčik vyrazil Hušbauerovu ránu zpoza vápna před sebe a dobíhající Tecl hlavičkou poslal míč do sítě přes plzeňského gólmana, rozhodčí ale gól – podle záznamu zřejmě nesprávně – neuznali kvůli Teclovu postavení mimo hru.

Radovat se potřetí tak Slavia mohla až v 71. minutě. To se na pravé straně dostal k míči Josef Hušbauer, poslal nadýchaný centr do vápna na nabíhajícího Jaromíra Zmrhala, a ten ve skluzu poslal míč o vzdálenější tyč do branky. O chvíli později napřáhl k povedené střele střídající Alex Baluta, Kozáčik si ale tentokrát s jeho pokusem poradil. V 79. minutě to pro změnu technicky z hranice vápna zkusil aktivní Hušbauer, jeho střela ale proletěla metr vedle pravé tyče.

Tečku za utkáním tak udělala až 90. minuta. To dostal na levé straně dostatek prostoru k centru Stanislav Tecl a polovysoký centr z jeho kopačky poslal hlavou do sítě opět Tomáš Souček. Zaznamenal tak svůj druhý gól večera a byl po právu vyhlášen mužem zápasu.

Slavia porazila Plzeň na domácí půdě popáté v řadě, navíc od úřadujícího mistra popáté za sebou v Edenu nedostala gól. Tři body znamenají, že se sešívaní vyhoupli na čelo tabulky FORTUNA:LIGY, o skóre právě před Viktorii Plzeň.